امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
۲۰:۰۳:۲۴ - چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۵هزار آمریکایی هنوز با خسارات طوفان ۱۵ ماه پیش ماریا دست‌وپنجه نرم می‌کنند
۳۵۰۰۰ شهروند یابوکوا، یک شهر کوچک در ساحل جنوب‌شرقی پورتوریکو هنوز پس از ۱۵ ماه با خسارات طوفان ماریا در ۲۰۱۷ دست‌وپنجه نرم می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از لوکال تن، ۳۵۰۰۰ شهروند یابوکوا، یک شهر کوچک در ساحل جنوبشرقی پورتوریکو هنوز با خسارات طوفان ماریا در ۲۰۱۷ دستوپنجه نرم میکنند. تلاشهای آنها برای بازسازی نتیجه چندانی نداشته است.
برای یاسمین مورانت و خانوادهاش باد و بارندگی این طوفان فاجعهبار بود و تلاشهای خانوادهاش پایانی ندارد. سقف خانه او هنوز تأمین نشده و حدود ۱۵ ماه پس از طوفان هنوز احساس امنیت نمیکند.
مورالس میگوید: «من هنوز میترسم».
او گفت طوفان ساعت ۶ و ۱۵ دقیقه صبح باعث بارندگی شدیدی شد ولی خرابههایی که بهجای مانده تازه آغاز تراژدی است. دردناکتر از همه کند بودن کمکرسانی به شهر بود که قویترین ضربه را پس از طوفان زد.
مقامات محلی هنوز منتظر دریافت کمکهای بیشتر از آژانس فدرال مدیریت شرایط اضطراری هستند. بهگفته مقامات فدرال، ۴۰٫۷ میلیارد دلار در دسامبر ۲۰۱۸ برای کمک به پورتوریکو اختصاص داده شده و تا حالا ۱۱٫۲ میلیارد دلار هزینه شده است.
بیشتر این کمکها صرف ذخیره برق از طریق یک طرح خصوصیسازی شده که برخی متخصصان عقیده دارند احتمالاً شکست میخورد. مدیر آژانس مدیریت شرایط اضطراری یابوکوا اخیراً گفت که توزیع کند کمک به شهروندان آسیب میزند.
«ما به این پول نیاز داریم».
شهروندان یابوکوا میگویند نیاز است دولت فدرال سریعتر عمل کند. کنگره ۱٫۲۷ میلیارد دلار برای برنامه غذا در پورتوریکو اختصاص داده که در ماه مارس پایان یافت و کمی بیش از ۴۰ درصد مردم پورتوریکو مشمول کمکها میشوند.
مقامات پورتو غفلت کنگره و کاخ سفید را مسبب کند شدن کمکرسانی میدانند و دولت ترامپ هم مقامات پورتوریکو را بهخاطر سوء عملکردشان مقصر میداند.
حین این درگیریها، مورالستلاش میکند خودش خانه جدیدی برای خانوادهاش بسازد و همچنان امیدوار است کمکهای فدرال برسند. آنها میدانند که برای فصل طوفان آینده آماده نیستند.

انتهای پیام/۳۶*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال