به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ اعضای شورای شهر تهران در توئیت هایی نسبت به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمانهای تروریستی واکنش نشان دادند.

سالاری: هیچ نشانی از عقلانیت و تعهد به قوانین بینالمللی در کاخ سیاه دیده نمیشود

محمد سالاری نوشت: اقدام خصمانه ترامپ در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمانهای تروریستی نه تنها اظهار مجدد دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران است، بلکه توهین و خصومت با همه مردم ایران بشمار میرود. هیچ نشانی از عقلانیت و تعهد به قوانین بینالمللی در کاخ سیاه دیده نمیشود.

فراهانی: این اقدام کاخ سفید باعث انسجام و وحدت مردم خواهد شد

در توییت مجید فراهانی نیز آمده است: سپاه پاسداران در حالی در فهرست تروریستی آمریکا قرار گرفت که همواره از اصلی ترین نیروهای مقابله با گسترش داعش در منطقه بوده است. این اقدام کاخ سفید باعث انسجام و وحدت مردم خواهد شد.

فخاری: اقدام امریکا نقض حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران است

الهام فخاری رییس کمیته اجتماعی شورا نیز نوشت: دشمنی آشکار دولت کنونی آمریکا با مردم ایران و بر چسب زنی به یکی از ارکان نظامی قانونی، به روشنی نقض حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی یک کشور و نمونه روشن رفتار جنگ افروزانه دولت کنونی آمریکا در برابر مردم و حاکمیت قانونی ایران است.

علی اعطا: تقویت انسجام و وحدت ملی، نتیجه اقدام ننگین و مداخله جویانه دولت آمریکاست

سخنگوی شورای شهر تهران در توییتر خود نوشت: در آستانه ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار ، اقدام ننگین دولت حامی تروریست آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطق سلطه جویانه اقدامات دولتمردان آمریکایی را آشکار تر کرد. تقویت انسجام و وحدت ملی، نتیجه اقدام ننگین و مداخله جویانه دولت آمریکاست.

نایب رییس شورا: تروریستی دانستن نیروی نظامی یک کشورحتی مغایر با قوانین داخلی ایلات متحده بوده و محکوم است

سید ابراهیم امینی نایب رییس شورا نیز در توییتی نوشت: تشکیل نیروی نظامی هر کشور مستقل، تابع قوانین همان کشور است و تروریستی دانستن سپاه پاسداران بعنوان نیروی نظامی یک کشور، ناقض مواد متعددی از منشور ملل متحد، تعرض به اصل تساوی حقوق، حاکمیت سرزمین کشور ایران و حتی مغایر با قوانین داخلی ایلات متحده بوده و محکوم است.

زهرا نژاد بهرام: در هیچ کجای دنیا نیروی رسمی یک کشور را تروریست معرفی نمی کنند

زهرا نژاد بهرام عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران در واکنشی به اقدام دولت امریکا علیه سپاه پاسداران نوشت: در هیچ کجای دنیا نیروی رسمی یک کشور را تروریست معرفی نمی کنند.

اقدام دولت امریکا با ادعای درک جهانی، معنادار است. ترامپ بار دیگر مبارزه با تروریسم را ابزاری برای نادیده گرفتن کلیت ساختاری یک کشور و تحریم را ابزاری برای بر هم زدن صلح قرار داده.