امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
۱۸:۴۳:۲۱ - یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید به مردم در حفظ باغات کمک کنیم
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت:باید به مردم در حفظ باغات کمک کنیم.


به گزارش خبرنگار مهر، عضو شورای اسلامی شهر تهران در بررسی یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرایند تملک باغات و املاک و ابنیه واجد ارزش و شیوه‌های تأمین منابع مالی مورد نیاز» گفت: این طرح دارای دو بخش است؛ یک بخش با عنوان املاک و ابنیه واجد ارزش و دیگری تملک باغات، من با قسمت باغات موافقم، اما چون به طور کلی نحوه رسیدگی و بررسی و موضوعیت آنها فرق می‌کند بایستی این دو مقوله را از هم تفکیک کرد.

احمد مسجدجامعی افزود: ما برای املاک با قدمت و واجد شرایط و ارزش سندی داریم که با عنوان الزام شهرداری تهران به تشکیل کمیته سیاست‌گذاری تملک، مرمت و بهره‌برداری از اماکن دارای قدمت تاریخی و هویت فرهنگی در شورا به تصویب رسیده است. در این سند کمیته‌ای هم پیش بینی شده که من هم عضو آن هستم اما تا کنون به هیچ جلسه آن دعوت نشدم. به هر حال مشکل از مصوبه نیست از اجراست.

وی با تاکید بر اینکه این دو قسمت (باغات و اماکن تاریخی) باید جدا شود، تصریح کرد: چون ساختار و سازمان و نحوه رسیدگی آنها با هم فرق دارد؛ امروز تمام بحث راجع به فضای سبز و باغات است و آن بخش دوم در بحث‌ها نبود.

مسجد جامعی با بیان اینکه من در این خصوص یک پیشنهاد دارم، افزود: ما مسؤولیت صیانت از باغات را داریم. حالا ممکن است شکل این صیانت با طراحی نظام مناسب آبیاری باغات باشد و ما در آن مشارکت کنیم. یعنی کلمه تملک باغات را به حفظ باغات تبدیل کنیم، اگر به حفظ باغات تبدیل شود دیگر ضرورتاً شکل آن تملک نخواهد بود و کمک به نظام آبیاری هم هست که یکی از مشکلات اصلی است چون در گذشته قنات بوده و امروز نیست.

وی افزود: اگر بپذیرید لایحه فرایند نگهداری باغات که یکی از شیوه‌های آن تملک است صورت‌های دیگری هم دارد و برای آن شیوه‌های گوناگون وجود دارد، این به واقعی شدن اجرای طرح کمک می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر همکاری با دستگاه‌های دیگر و مردم و به کمک به صاحبان باغات را در طرح مورد اولویت قرار دهیم و بخش میراثی را از این مصوبه حذف کنیم نقطه اشتراکی با بقیه پیشنهادها خواهد داشت.


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال