امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
۱۹:۰۰:۵۹ - پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود ۳۵ شهر جدید فعال یا در دست اقدام
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف ما این است که با نوآوری و خلاقیت، شهرهای جدید را به شهرهای آمایشی تبدیل و با هویت‌بخشی، این شهرها را در کشور منحصربه‌فرد کنیم.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از وزارت راه و شهرسازی، حبیباله با بیان اینکه جمعیت پیشبینیشده بر اساس طرحهای مصوب برای شهرهای فعال و جمعیتپذیر، بیش از ۴ میلیون نفر در نظر گرفتهشده است گفت: تا پایان نیمه نخست سال ۱۳۹۷ براساس آخرین برآوردها، بیش از یکمیلیون نفر در این شهرها ساکن شدهاند.

وی در این خصوص افزود: در حال حاضر ۳۵ شهر و شهرک جدید فعال، در دست اقدام و یا مصوب در حال مطالعه وجود دارند، که شهرهای فعال و در دست برنامه، توسط ۱۷ شرکت فعال تابعه و ۵ مجری مدیریت میشوند.

به گفته این مقام مسئول اولویت اصلی ما در دولت دوازدهم ارتقای کیفیت زندگی در شهرهای جدید موجود در تمامی ابعاد است، ما قصد داریم شهرهایی را ایجاد کنیم که بهجای سربار کردن جمعیت، آمایشی عمل کرده و خود زمینهساز توسعه و نقطه رشد باشند.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید براینکه بدون شک فراهم کردن شرایط زندگی مناسب با تمام حقوق شهروندی اولویت اصلی ما در سیاستگذاری شهرهای جدید است گفت: ما به دنبال ایجاد نسل نو شهرهای جدید هستیم، شهرهای آمایشی که فینفسه زمینهساز و قطب رشد قرار بگیرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی دراینباره اضافه کرد: هدف ما این است که با نوآوری و خلاقیت در شهر و ساختمانسازی، سردمدار این حرکت در مجموعه شهرهای جدید باشیم و با هویتبخشی این شهرها را در کشور منحصربهفرد کنیم. احداث شهرهای جدید بدون نظام مالی مشخص درست نیست به همین دلیل مدلهای گوناگون مانند مدیریت دارایی، انواع مشارکتها، سرمایهگذاری و … باید در سالهای آتی مدنظر ما قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در بخش دیگری از سخنان خود شهرهای جدید را به جهت بستر و تنوع موضوعات سرمایهگذاری یکی از جذابترین مکانهای فعالیت اقتصادی در کشور دانست و تصریح کرد: ما باید بتوانیم منابع بخش خصوصی را در راستای منافع عمومی در شهرهای جدید قرار دهیم، قطعاً امنیت سرمایه و ضمانت بازگشت سود یکی از مهمترین مباحث در باب سرمایهگذاری است.

وی در این خصوص افزود: شرکت عمران شهرهای جدید در راستای سیاستهای کلان دولت با دعوت از سرمایهگذاران داخلی و خارجی در حال برنامهریزی برای جذب نقدینگی، انتقال فناوریهای جدید و ایجاد زمینههای اشتغال در این شهرهاست.

وی با اشاره به تاریخ ایجاد شهرهای جدید در کشور، افزود: ایجاد این شهرها تاریخی به وسعت شروع شهرنشینی دارد، اما طرح ایجاد شهرهای جدید فعلی در ایران از سوی وزارت مسکن و شهرسازی سابق در دهه ۱۳۶۰ به هیئت دولت پیشنهاد و در سال ۱۳۶۴ به تصویب دولت رسید، بدین منظور شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در سال ۱۳۶۸ بهمنظور ایجاد شهرهای جدید شروع به تأسیس شرکتهای عمران وابسته در استانهای مختلف کرد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک شهرهای جدید بستر بکری برای فعالیت گسترده سرمایهگذاران در طرحها و پروژههای بزرگ و کوچک با موضوعات متنوع در سطوح محلهای، ناحیهای، شهری و فراشهری است که در یک برنامهریزی دقیق، علاوه بر تأمین سود مناسب و مطمئن برای سرمایهگذار، نقش مؤثری در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان شهرهای جدید خواهد داشت.

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال