امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
۱۹:۰۸:۵۴ - دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۲ استان کشور در ۳ روز آینده هشدار وقوع سیل دریافت کردند
سازمان هواشناسی در اخطاریه امروز دوشنبه ۵ فروردین به‌ احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در ۱۲ استان کشور در سه روز آینده اشاره و به مردم این مناطق هشدار داد.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از سازمان هواشناسی، سازمان هواشناسی در اخطاریه شماره ۴ دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ آورده است که سامانه بارشی فعال در نیمه غربی کشور، از بعدازظهر امروز و طی روز سهشنبه به مناطق مرکزی و شمال شرق کشور کشیده خواهد شد و روز چهارشنبه با گذر این سامانه از مناطق غرب و مرکز کشور، عمده فعالیت آن در شمال شرق و پارهای از مناطق شرق و جنوب شرق کشور خواهد بود، بر این اساس وضع هوای مناطق تحت تأثیر این سامانه به شرح زیر پیشبینی میشود:

دوشنبه ۹۸/۰۱/۰۵:

رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید و وقوع سیلاب و طغیان رودخانهها و بارش برف و لغزندگی جادههای کوهستانی در استانهای خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، اصفهان، غرب یزد و جنوب قم؛

بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و لغزندگی در جادههای کوهستانی و برفگیر استانهای مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان؛

بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و بارش برف و لغزندگی در جادههای کوهستانی استانهای گیلان، مازندران و گلستان.

سهشنبه ۹۸/۰۱/۰۶:

بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانهها در استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان؛

رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با احتمال سیلابی شدن مسیلها در غرب استان یزد، غرب کرمان، قم، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، قزوین، البرز و شرق تهران. همچنین بارش برف و باران در ارتفاعات و جادههای کوهستانی زاگرس و البرز.

چهارشنبه ۹۸/۰۱/۰۷:

بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانهها در استانهای خراسان شمالی، غرب هرمزگان و جزایر خلیجفارس.

ازاینرو به هموطنان گرامی توصیه میشود ضمن توجه به اخبار و هشدارهای هواشناسی، در صورت ضرورت به هنگام سفر موارد ایمنی را رعایت نموده و تجهیزات کامل زمستانی را به همراه داشته باشند و از توقف در حاشیه و بستر رودخانهها و مناطق مستعد سیلاب جدا خودداری نمایند.

همچنین به سازمانها و ارگانهای ذیربط توصیه میشود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی و تأمین امنیت مسافران نوروزی به عمل آید.

انتهای پیام/۴۰۹۲/پ


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال