امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
۱۹:۰۴:۴۳ - سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تامین ۱۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تولید ۹۷۴ دستگاه لکوموتیو و واگن قطار
طبق تفاهم‌نامه‌ای که بین وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه بودجه منعقد شد ۱۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تولید ۹۷۴ دستگاه لکوموتیو و واگن قطار اختصاص می‌یابد.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز به سازمان برنامه بودجه رفت و طی تفاهمنامهای با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و با حضور مدیرعامل راهآهن و بخش خصوصی تفاهمنامهای امضا شد تا در سال ۹۸ تعدد ۹۷۴ دستگاه لکوموتیو و واگن قطار با تامین اعتبار ساخته شود.

۴۰ دستگاه لکوموتیو، ۶۵۰ دستگاه واگن باری، ۲۴ دستگاه ریلبار، ۳۰ دستگاه واگن مسافری و بازسازی کامل ۲۳۰ واگن از مفاد این تفاهمنامه است. تولید کننده و مصرف کننده این لکوموتیوها و واگنها شرکتهای خصوصی داخلی هستند؛ تولید و تحویل این واگنها و لکوموتیوها از فروردین ۹۸ آغاز میشود و تا پایان سال آینده ادامه دارد.

طبق این تفاهمنامه ۱۹۴۰ میلیارد تومانی اعتبار تامین شده، شامل ۲۰ دستگاه آورده متقاضیان یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۴۷۳ میلیارد تومان کمک دولت است.

نرخ سود این تسهیلات برای ساخت واگن مسافری و ریل بار ۱۲ درصد و برای تولید لکوموتیو و واگن باری ۱۳ درصد است و مابهالتفاوت این نرخ سود توسط دولت تامین میشود؛ بنابراین گزارش وزیر راه و شهرسازی پس از سازمان برنامه بودجه به ایستگاه راهآهن آمد و از نزدیک با مسافران نوروزی دیدار وگفتوگو کرد.

در این مراسم همچنین مقرر است ۲۷ دستگاه سالن مسافری، ۳ واگن ترنسپ و ۲۰ سالن ریلبار با حضور محمد اسلامی وارد ناوگان ریلی شود.


منبع :: http://snn.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال