امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
۱۹:۱۸:۱۱ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه دولت برای بازار مسکن تورم‌زا نیست/وعده تکمیل متروی هشتگرد تا تابستان ۹۸
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود اراده مصمم برای تکمیل متروی هشتگرد تا تابستان ۹۸ از بهره‌برداری جاده طالقان سال آینده خبر داد و گفت: برنامه‌های دولت برای بازار مسکن تورم‌زا نیست.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه در حال احداث خط متروی هشتگرد، اظهار کرد: متروی هشتگرد یکی از پروژههای متفاوتی است که در دستور کار ما قرار دارد. اگرچه آزادسازی مسیر و تأمین امکانات فنی مورد نیاز پروژه تا کنون زمان زیادی برده ولی خوشبختانه عملیات از نظر کیفی بسیار خوب پیش رفته است.

وی با اشاره بهپیشرفت فیزیکی ۷۷درصدی این پروژه افزود: درحال حاضر اکثر تجهیزات و امکانات پروژه تأمین شده و در اختیار پیمانکاران قرار گرفته تا هرچه سریعتر نصب شود.

وی با تأکید بر اینکه این پروژه تا اواسط تابستان ٩۸ به بهرهبرداری خواهد رسید، گفت: مردم اطمینان داشته باشند که در روند کار وقفهای بهوجود نمیآید و ارادهای مصمم برای تکمیل طرح ازسوی تمامی دستاندرکاران، نمایندگان، استانداری و شرکت عمران شهرهای جدید در این حوزه وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنیناز اجرای خط دوم راهآهن کرج ــ قزوین خبر داد و تصریح کرد: این پروژه نیز هماکنون درحال احداث است که کنار سایر امکانات موجود قطعاً در کاهش بار ترافیکی جاده کرج ــ قزوین و افزایش ایمنی و سرعت سفرها تأثیر بسزایی خواهد داشت.

اسلامی با اعلام بهرهبرداری جاده طالقان در سال آینده، اظهار کرد: موانع این پروژه هماکنون درحال بررسی و رفع است که تلاش میشود تا سال آینده تکمیل شود. نکته مورد اهمیت در پروژه این است که در طول اجرای پروژه فضای سبز و گردشگری طالقان نیز تخریب نشود و برای نسلهای آینده حفظ شود و قابل استفاده باشد.

وی درباره مصوبه شورای پول و اعتبار در افزایش وام ساخت مسکن گفت: یکی از تأکیدات جدی ما جریانسازی برای تسریع در روند تولید و عرضه مسکن است، به این منظور تسهیلاتی که در حال حاضر به سازندگان داده میشود افزایش یافته و امکان انتقال آن به خریدار نیز فراهم شده است.

وی افزود این اقدام علاوه بر مشوقهای ساخت مسکن و ارائهکارت اعتباری خرید مصالح، آیتمهای اصلی برای شتاب دادن به جریان تولید مسکن خصوصاً برای اقشار متوسط و رو به پایین کشور در این دوره بهشمار میرود. وی تأکید کرد: اطمینان داریم این برنامهها کفایت کرده و تورمزا نیست و قیمت مسکن را بهطور متناسب حفظ میکند.

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال