امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
۱۵:۴۹:۲۵ - یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رد لایحه ساماندهی و یکپارچه سازی مراکز امداد و نجات در شهر تهران
اعضای شورای شهر تهران با لایحه ساماندهی و یکپارچه سازی مراکز امداد و نجات در شهر تهران مخالفت کردند.


به گزارش خبرنگار مهر، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در توضیح نظر کمیسیون درباره لایحه ساماندهی و یکپارچه سازی مراکز امداد و نجات در شهر تهران گفت: با توجه به مفاد مصوبه «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه ساماندهی و یکپارچه سازی مراکز امداد و نجات در شهر تهران» صراحتاً از شهرداری خواسته شده است به منظور ارتقای زیرساخت‌های لازم، توسعه و توان افزایی مراکز امداد و نجات در ارائه خدمات به شهروندان و با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مربوطه، لایحه پیشنهادی خود را ارائه کند. لازم به ذکر است در این مصوبه تکلیف اجرایی در راستای یکپارچه سازی مراکز امداد و نجات برای شهرداری تهران متصور نشده است.

وی ادامه داد: هدف از درخواست ارسال لایحه موصوف، پیش بینی، برنامه‌ریزی و عملیاتی نمودن استقرار خودروهای اورژانس و تجهیزات نجات در ایستگاه‌هایی از سازمان‌های آتش نشانی و مدیریت بحران بوده است که در مواقع مورد نیاز به همراه گروه‌های امداد به سمت مراکز و شهروندان آسیب دیده حرکت و ارائه خدمات کند.

به گفته نوری؛ به نظر می‌رسد خلاءهای موجود در امر امداد و نجات بیشتر به فقدان هماهنگی در انجام عملیات بوده و مستلزم هدایت هماهنگ و یکپارچه سازمان‌های مرتبط می‌باشد. از سوی دیگر نظر به کار ویژه‌های تعریف شده برای سازمان‌های متولی امر امداد و نجات و انجام وظایف تخصصی توسط هر کدام، ادغام این سازمان‌ها می‌تواند احتمال تداخل عملکرد و امور اجرایی و ایجاد کاستی در توان و ظرفیت اجرایی آنها را به دنبال داشته باشد.

نوری با بیان اینکه طرح «ادغام سازمان‌های اورژانس، مدیریت بحران و هلال احمر و تشکیل وزارت خانه مدیریت بحران» با هدف ایجاد مدیریت یکپارچه سوانح، در مرداد ماه سال جاری در مجلس مطرح شده گفت که؛ که با توجه به گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس طرح مزبور رد شده است. از این رو با توجه به موارد فوق‌الذکر این کمیسیون لایحه مد نظر را در کلیات و جزئیات رد می‌کند.

نظر کمیسیون با اکثریت آرا به تصویب رسید و لایحه مذکور رد شد.


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال