امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
۱۷:۲۵:۵۳ - یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه گردشگری دریایی دستور کار جدی سازمان بنادر است
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر با اشاره به رویکرد جدید این سازمان در خصوص توسعه گردشگری دریایی گفت: تعداد سفرهای دریایی نسبت به نوروز ۹۷ افزایش می‌یابد.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از سازمان بنادر و دریانوردی، روانبخش بهزادیان اظهار کرد: با توجه به تغییر مقاصد سفرهای هموطنان از مقاصد برونمرزی و افزایش تردد و بازدید از مقاصد داخلی و جزایر جنوبی کشور، آمادگی بیشتر برای مواجه با افزایش تردد هموطنان در ایام نوروز و پایان سال مدنظر است.

وی ادامه داد: استقرار گشت ویژه نوروزی، توجه ویژه به رعایت استانداردهای حاکم بر پایانههای مسافری، نظارت دقیق بر ایمنی، بهداشت و مسائل رفاهی مسافران دریایی، نظارت بر فروش بلیت سفرهای دریایی، اطلاعرسانی مستمر به مسافران دریایی در خصوص کلیه موارد مرتبط، انعکاس مستمر و سریع انتقادات و پیشنهادهای مسافران دریایی به سازمان مرکزی، جلبتوجه ویژه هموطنان و مسافران دریایی در رعایت محیطزیست سواحل و دریاها از دیگر مواردی است که بهمنظور انجام هرچه بهتر سفرهایی دریایی نوروزی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به مسیر طولانی و مشقت مسافران دریایی جهت دستیابی به سواحل جنوبی کشور و دستیابی به ظرفیتهای دریایی خصوصاً بنادر جنوبی کشور، گفت: مسئولان پایانههای مسافری باید شرایط مسافران دریایی را در این خصوص بیشتر موردتوجه قرار دهند و با توجه به پیشبینی کمبود شناور جهت ارائه سرویس به مسافران دریایی با رعایت استانداردهای لازم و ایمنی موردنیاز، از ظرفیت سایر بخشها بهمنظور تأمین شناور استفاده شود.

بهزادیان ادامه داد: با توجه به تعدد ذینفعان مرتبط با موضوع سفرهای دریایی و گردشگری دریایی که برآورد میشود تعداد آنها بیش از ۲۵ مورد باشد، مسئولان پایانههای مسافری برای ایجاد هماهنگی و همافزایی در راستای ارائه خدمت مناسب به هموطنان گرامی اهتمام لازم را انجام خواهند داد.

وی حمایت جدی از طرحهای سرمایهگذاری در بخش پایانه مسافری دریایی و همچنین شناورهای مسافری دریایی، گزارش بهروز عملکرد پایانههای مسافری و انعکاس مشکلات احتمالی به سازمان مرکزی، بررسی ظرفیت پایانههای مسافری و انعکاس دلایل عدم استفاده بهینه از پایانههای مسافری دریایی، ایجاد تلفن گویای سفرهای دریایی برای کلیه پایانههای دریایی، جزایر و مقاصد گردشگری، افزایش رضایتمندی مسافران دریایی و ایجاد سازوکاری جهت اندازهگیری میزان رضایت مشتریان و انعکاس نظرات مسافران دریایی جهت رفع مشکلات در آینده را از دیگر موارد مورد تأکید در نشست هماندیشی و تصمیمگیری مشترک مسئولان و ناظران پایانههای دریایی بنادر کشور اعلام کرد.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بهمنظور پیگیری دائمی مشکلات مرتبط و ضرورت بهبود شرایط، تشکیل جلسات مدام و مستمر مسئولان و ناظران پایانههای مسافری دریایی در طول سال ادامه خواهد یافت، گفت: با توجه به شرایط خاص از قبیل کمبود شناور و یا شرایط نامناسب جوی که حضور انبوه مسافران دریایی در پایانهها یا اماکن و اسکلههای مسافری را در پی خواهد داشت، ضمن توجه ویژه به شرایط مسافران، اقدامات لازم جهت بهبود شرایط سپریشدن زمان انتظار مسافران دریایی برای انجام سفر یا گردش دریایی در دستور کار قرار میگیرد..

بهزادیان در پایان خاطرنشان کرد: همکاری و هماهنگی بیشتر در خصوص بازدید کاروانهای دریایی راهیان نور از اماکن موردعلاقه مانند محل عملیات والفجر ۸ یا شناورهای مغروقه در دریا براثر صدمات ناشی از حملات دشمن طی دوران دفاع مقدس از دیگر برنامههای مورد تأکید است.

در همین راستا کارگروه نظارت بر عملکرد پایانههای مسافری دریایی بنادر مستقر در اداره کل امور بندری سازمان بنادر با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و پیشبینی افزایش مسافرتهای دریایی و نیز رویکرد جدید این سازمان در خصوص توسعه گردشگری دریایی، ضمن بازدید از پایانههای مسافری دریایی، بر بهبود شرایط ارائه خدمت به مسافران در دو قالب بلندمدت و کوتاهمدت تأکید کردند.

علاوه بر این؛ نشست هماندیشی و تصمیمگیری مشترک مسئولان و ناظران پایانههای دریایی بنادر کشور در ۱۸ اسفندماه سال جاری جهت آمادگی برای سفرهای پایان سال جاری و ایام نوروز سال ۱۳۹۸ برگزار شد که حاصل آن مصوبه ۱۹ بندی بود.

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال