امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
۱۷:۲۵:۴۷ - یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تقدیر رئیس دفتر مقام معظم رهبری از عملکرد بنیاد مستضعفان
رئیس دفتر مقام معظم رهبری خطاب به رئیس بنیاد مستضعفان، گفت: به شما تبریک می‌گویم. زحمت زیادی کشیدید، برای انجام برنامه‌های محرومیت‌زدایی انگیزه زیادی داشتید.


به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا ازمرکز روابط عمومی و اطلاعرسانی بنیاد مستضعفان،حجتالاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی امروز در مراسم اهدای هشتاد هزارمین سند املاک علوی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام دهم بیان کرد: از آثار ماندگار و همیشه جاوید این امام بزرگوار زیارت جامعه کبیره است که شناسنامه اهل بیت (ع) است که باید این پیوند با این زیارتنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به حلول ماه رجب گفت: ماه رجب ماه دعا و استغفار است و ایام، ساعات و روز و شبش فرصتی گرانبها محسوب میشود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری به ورود به دوره دوم انقلاب اسلامی و چهل سالگی انقلاب اشاره کرد و گفت: چهل سال پرماجرا، پرحادثه و پر توطئه علیه نظام نظیر کودتای نوژه، جنگ تحمیلی، غائله کردستان و امثال آنها را گذراندیم.

وی ادامه داد: مردم پایدار ماندند، همین مردم ایلام در جنگ تحمیلی سختیهای زیادی تحمل کردند و اولین سفر استانی مقام معظم رهبری هم به ایلام بود که استقبال باشکوهی نظیر دیگر سفرهای استانی از ایشان انجام شد.

حجتالاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی افزود : پهلوی ۴۵۰ هزار پرسنل ارتش، ۶۰ هزار پرسنل ژاندارمری و ۵۵۰۰ پرسنل ساواک داشت، اما از هم دریده شد که رهبری این نهضت از عوامل شکست دادن پهلوی بود. امام (ره) شخصیتی بود که یک نقطه ضعف در زندگی نداشت و پاک زیست، ضمن آنکه حمایت ملت و مردم از امام عامل دیگر سقوط پهلوی بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: رضاخان فاسد در قضایای بنیاد پهلوی خیانتهای زیادی به مردم کرد، املاک را به زور از مردم میگرفتند، سیر هم نمیشدند. فساد دربار زیاد بود، شاه، خانوادهاش و اطرافیانش همگی به فساد شدید آلوده بودند.

وی ادامه داد: طاغوت جشن ۲۵۰۰ ساله را راه انداخت که فقط هزینه پذیرایی آن جشن ۳۰ میلیون دلار میشد. غذا از رستورانی در پاریس به همراه گارسون با هواپیما به شیراز میآوردند؛ جشن هنر شیراز افتضاح بزرگ شاه بود. در ماه مبارک رمضان مقابل مردم روزهدار شیراز در خیابان زند زن و مرد خارجی را به هم آمیختند تا مثلاً طریقه تقرب جنسی را به مردم بیاموزند.

حجتالاسلام والمسلمین گلپایگانی بیان کرد:، اما اتحاد مردم و همراهی آنها با امام شاه را شکست داد. روز ۱۹ بهمن همافران که پرسنل شجاع نیروی هوایی بودند، در مدرسه رفاه به خدمت امام رسیدند و با رهبر بیعت کردند که آن زمان کمر نظام طاغوت شکست و منجر به پیروزی انقلاب شد.

وی افزود : مقام معظم رهبری فرمودند: امام نظام پوسیده شاهنشاهی را برانداخت و حکومت اسلامی را راه انداخت.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: اوایل پیروزی انقلاب امام (ره) فرمودند: آنچه طاغوت از اموال جمعآوری کرده است باید به صاحبان آن برگردد و صرف مستضعفان شود که بعدا بنیاد علوی تشکیل شد. آنهایی که در این املاک مستقر بودند هیچ سندی نداشتند، چند ده مورد نامه از سوی متصرفان این املاک به دفتر رهبری آمد که رهبری فرمودند؛ بنیاد اسناد این املاک را تهیه کند و به همانهایی که در دست آنها هست بدهد. در همین راستا بنیاد مستضعفان هیأتی برای شناسایی مالکان اراضی تشکیل داد، اسناد تهیه شد و ثبت اسناد هم همکاری کرد تا این مهم انجام شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه ضمن اشاره به طرح واگذاری اسناد املاک علوی به محرومان گفت: تاکنون ۷۷ هزار سند در این حوزه به دست مردم رسیده است و امروز ۳۰۰۰ سند دیگر هم اهدا میشود که اغلب بلاعوض است. گلپایگانی بیان کرد آقای سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان به شما تبریک می گویم. زحمت زیادی کشیدید، یاران و معاونان خوبی داشتید که برای انجام برنامه های محرومیت زدایی انگیزه خوبی داشتند. یقین بدانید این کارها ذخیره آخرت شما خواهد بود.

وی ضمن تقدیر از برگزاری مراسم بنیاد که در آن علمای شیعه و علمای اهل سنت به صورت توام حضور داشتند توصیهای هم به اهل سنت و شیعیان داشت و گفت: برادران اهل سنت و علمای اهل شیعه بدانند که هر حلقومی که صدای اختلاف از آن صادر شود، حلقوم شیطان است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: آمریکا غلط میکند به اینجا حمله کند، صدها سال است که سنی و شیعه با هم زندگی کردهاند، با هم مراوده داشتند، همسایه دیوار به دیوار بودند. اما حالا احمقی از آن طرف بلند میشود و چیزی میگوید و از آن تکفیری، داعشی و طالبانی درمیآید.

حجتالاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی ادامه داد: نباید اجازه داد کسی از اختلاف صحبت کند و این اتحاد شیعه و سنی نعمتی بزرگ است.

انتهای پیام/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال