امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
12:50:00 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک توصیه ایمنی در ساختمان سازی
یک توصیه ایمنی در ساختمان سازی
محمد عقیلی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: مطابق بخشنامه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور، مصالحی که توسط دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران در پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود، باید با رعایت ضوابط و مقررات “کنترل آتش” باشد. وی با بیان اینکه گواهینامه واکنش در برابر […]

محمد عقیلی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: مطابق بخشنامه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور، مصالحی که توسط دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران در پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود، باید با رعایت ضوابط و مقررات “کنترل آتش” باشد.

وی با بیان اینکه گواهینامه واکنش در برابر آتش مطابق ضوابط مقررات ملی ساختمان بوده و سازمان آتش‌نشانی پیگیر تحقق آن است، گفت: برای دریافت این گواهینامه رعایت مواردی همچون فاصله بین طبقات مهم است تا هنگام وقوع حریق، آتش به آسانی از یک طبقه به طبقات دیگر سرایت نکند، همچنین استفاده‌نکردن از مصالح آتش‌زایی همچون چوب در نمای ساختمان مورد تاکید است.

خبر جدید  تحریم باعث افزایش تولید خودروسازهای خصوصی شد

رییس اداره طراحی شهری شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه چوب مصالح خوبی برای نمای ساختمان نیست، اظهارکرد: از نظر سیمای شهری و ضوابط آتش نشانی استفاده از چوب برای نمای ساختمان‌ها توصیه نمی‌شود، البته از بعضی چوب‌ها که گواهی استاندارد مقاومت در برابر حرارت را دارد، می‌توان به صورت محدود در نمای ساختمان استفاده کرد.

خبر جدید  هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

وی با بیان اینکه باید چوب در نمای ساختمان، توزیع هماهنگ داشته باشد، افزود: طبق طرح تفصیلی از چوب استاندارد تنها در بخش‌های محدودی از نما بین پنج تا ۱۰ درصد با لحاظ منطق معماری می‌توان استفاده کرد.

عقیلی تصریح کرد: وظیفه نظارت وکنترل اجرای طرح‌های تصویب شده برای نمای ساختمان‌ها، بر عهده ناظران معماری و عمرانی شهرداری‌های مناطق است.

خبر جدید  «باغ هورفر» در دل بافت متراکم و ریزدانه منطقه 7 افتتاح شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد