امروز جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گل لاله، وقار شهيد را به رخ شهر مي کشد
گل لاله، وقار شهيد را به رخ شهر مي کشد
خبرگزاري آريا- آثار حجمي با پرداخت هاي موضوعي مي توانند، مفاهيم و ارزشهاي اجتماعي موثر را در شهرونداني که آنها را ميبينند، نهادينه کنند. پرداختن به موضوع شهيد، شهادت که به دنبال آن ايثار، فداکاري و از خودگذشتگي را در خود دارد از اين دست است.به گزارش خبرگزاري آريا، اثر حجمي لاله با تاکيد بر […]

گل لاله، وقار شهيد را به رخ شهر مي کشد

خبرگزاري آريا- آثار حجمي با پرداخت هاي موضوعي مي توانند، مفاهيم و ارزشهاي اجتماعي موثر را در شهرونداني که آنها را ميبينند، نهادينه کنند. پرداختن به موضوع شهيد، شهادت که به دنبال آن ايثار، فداکاري و از خودگذشتگي را در خود دارد از اين دست است.
به گزارش خبرگزاري آريا، اثر حجمي لاله با تاکيد بر وقار شهيد، ترکيبي از فلز نازک و رنگ قرمز است که وقار، بي ريايي و فداکاري و از خودگذشتگي شهدا را نشان مي دهد، منصوره فيضي، طراح و سازنده اثر در مورد کارش گفت: گل لاله در فرهنگ ما نشانه شهادت است. اين گل به دليل سبکي و قرمزي به خوبي ويژگي هاي شهادت را نشان ميدهد اينکه شهدا فارغ از وابستگي هاي دنيوي، سبک بال فداکاري را سرلوحه خود قرار دادند و براي آرمان هاي ايران اسلامي قدم در راه گذاشتند.
او با بيان اينکه بايد در اجراي کار اين ويژگي ها را نشان ميدادم، ادامه داد: با استفاده از فلز نازک که از هم فاصله هاي کمي داشتند تلاش کردم تا کار را به نحوي اجرا کنم که وقتي در فضاي شهري قرار ميگيرد با تابش نور طبيعي فضا حس منحصر به فرد که بين شهادت و لاله مشترک است را به شهروندان القا کند.
کار در ابعاد ۲ متر در ۲ متر و ارتفاع ۵/۳ متر طراحي شده است، فيضي معتقد است: کار در اين ابعاد مفهوم نفهمه در اثر را به مخاطب منتقل ميکند، کار اگر زيادي بزرگ باشد با توجه به رنگ قرمز حس خوبي نداشت.
به گفته او تلاش شده تا گل لاله با ظرافت خاصي ساخته شود تا وقتار شهيد را به رخ شهر بکشد.

خبر جدید  9ميليون نفر تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي در تهران هستند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد