امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
10:10:00 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش بودجه هوشمندسازی و نگهداری پارک پردیسان/ انتقاد معاون شهردار از جابجایی ردیف‌های بودجه
کاهش بودجه هوشمندسازی و نگهداری پارک پردیسان/ انتقاد معاون شهردار از جابجایی ردیف‌های بودجه
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حجت‌الله میرزایی، معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران از جابجایی ردیف‌های بودجه توسط اعضای شورای شهر در جلسه امروز انتقاد کرد و گفت: من به جابجایی ها نقد دارم چرا که گویا بودجه‌ریزی مجدد انجام می‌شود. وی با بیان اینکه ما دیروز و به یک دفعه بودجه را تقدیم نکردیم […]

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حجت‌الله میرزایی، معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران از جابجایی ردیف‌های بودجه توسط اعضای شورای شهر در جلسه امروز انتقاد کرد و گفت: من به جابجایی ها نقد دارم چرا که گویا بودجه‌ریزی مجدد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ما دیروز و به یک دفعه بودجه را تقدیم نکردیم که این گونه به هم می‌ریزد، گفت: ما چند هفته پیش بودجه را به شورای تقدیم کردیم و مرتبا نیز به شورا رفت و آمد داشتیم اما به یکباره ردیف‌ها به هم می‌ریزد و باید بگویم که منطق بودجه‌ریزی شهرداری را به رسمیت نمی‌شناسید، این در حالی است که برای همه ردیف‌ها ساعت‌ها کار کارشناسی شده و محاسبه دقیقی برای تعیین بودجه پروژه‌ها بر اساس حجم و … در نظر گرفته شده است.

میرزایی با بیان اینکه سالاری عنوان کرده که مطالعات طرح تفضیلی باید با همکاری نهاد باشد، گفت: اصلا نهادی در کار نیست و مگر می‌شود ردیف‌های بودجه را منوط به جایی کرد که اصلا وجود ندارد و جابجایی ردیف‌ها امکان حرکت درست به شهرداری را نمی‌دهد.

کاهش بودجه هوشمندسازی شهر

بررسی ردیف‌های مرتبط با هوشمندسازی شهر یکی از موارد بودجه‌ای بود که در جلسه امروز شورای شهر بررسی شد، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه در خصوص بررسی ردیف‌های بودجه هوشمند سازی شهر گفت: شهرداری تهران در لایحه بودجه خود پیشنهاد داده بود که برای هوشمند سازی حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان بودجه تخصیص یابد اما در تغییراتی که در کمییسیون رخ داد و همچنین تغییراتی که روز گذشته در خصوص کاستن بودجه هوشمندسازی و اضافه کردن آن به بخش حمل ونقل رخ داد، باید عنوان کنم که حدود ۴ درصد از ردیف‌های بودجه هوشمند سازی شهر کم شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۲۸۳ میلیارد تومان از بودجه هوشمندسازی شهر کم شده است، گفت:‌حالا بودجه باقی‌مانده ۶۷۰۸ میلیارد تومان شده است و سعی کردیم این کاهش را از ردیف‌هایی انجام دهیم که تاثیر کمتری بر ماموریت شهر دارد.

خبر جدید  شهردار جدید تهران کیست؟

وی افزود: پرداخت دیون خط قرمز ما است و تا آنجایی که توانستیم به ردیف پرداخت دیون در هوشمندسازی دست نزدیم.

بر اساس این گزارش، ردیف‌های بودجه شهرداری در حوزه هوشمندسازی شهر بدون مخالف و پیشنهادی به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

کاهش بودجه پارک پردیسان

در ادامه بررسی ردیف‌های بودجه ماموریت شهرداری تهران، محمد سالاری، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی به تشریح بودجه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سال ۹۷ پرداخت وگفت: سرجمع سقف بودجه پیشنهادی حوزه ماموریت شهر سازی شهرداری ۶۰۵ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های حوزه‌شهرسازی اجرای پروژه نیلوفری( راه آهن تهران ـ تبریز) است، گفت: در تبصره‌های بودجه عنوان شده که این طرح با مشارکت بخش خصوصی ساماندهی شود و برای این ردیف هم ۳۸ میلیارد تومان در راستای آماده سازی در نظر گرفته شده بود که از آنجایی که قرار است این مهم با کمک بخش خصوصی باشد چرا باید ۳۸ میلیارد تومان بدهیم؟ پیشنهاد ما تخصیص ۵ میلیارد تومان بود و مابقی هزینه را سرشکن موضوع بافت فرسوده کردیم.

وی با بیان اینکه شهرداری مجری طرح را سازمان نوسازی در نظر گرفته که به نظر می رسد سازمان نوسازی ظرفیتی برای راه‌بری این طرح ندارد گفت: بهتر است معاونت فنی و عمرانی شاکله کار را به دست بگیرد چرا که سال‌ها است مجوعه گسترده‌ای از پروژه‌ها را اجرا کرده و تجربه خوبی دارد.

وی با بیان اینکه دومین پروژه در حوزه شهرسازی ساماندهی، طراحی و توسعه پارک پردیسان است که در بودجه ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌اند، گفت: حجم بدهی‌های شهرداری را در نظر بگیرید و این در حالی است که هنوز مطالعات ورود شهرداری به این پارک انجام نشده و به مصلحت نیست که یک دفعه مداخله‌ای در پارک داشته باشیم و پیشنهاد ما کاهش ۳۰ میلیارد تومانی این ردیف بودجه است.

خبر جدید  بدهی ۱۵۰۰ میلیاردی مودیان به شهرداری از آرای ماده ۱۰۰

سالاری با اشاره به اینکه ۲۰ میلیارد باقی‌مانده از این پروژه را می‌توانیم به بافت فرسوده تزریق کنیم گفت: برای ساماندهی حریم تهران نیز ۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون محیط زیست در واکنش به سخنان سالاری، با بیان اینکه پارک پردیسان ۲۰۰ هکتار است گفت: در ردیف‌ها تنها برای پارک خواجو در میدان شوش ۲۷ میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده که این تخصیص بر اساس متراژ بوده است.

وی با بیان اینکه برای پارک پردیسان مجموعه‌ای از اقدامات پیش بینی شده گفت:‌ ایجاد دسترسی و پارکینگ در این بوستان تنها ۳۷ میلیارد تومان بودجه لازم دارد و این در حالی است که تکمیل موزه تاریخ طبیعی، تکمیل موزه آب، برق رسانی و … نیز هزینه در بر دارد و ۵۰ میلیارد تومان رقمی نیست.

دعوا بر سر بودجه انتقال راه‌آهن تهران – تبریز

سخنان سالاری موجب انتقادات اعضای شورای شهر شد به گونه‌ای که رسولی بعد از استماع پیشنهاد سالاری گفت:‌ آماده سازی طرح نیلوفری بیش از ۵ میلیارد تومان لازم دارد و دقت داشته باشید این پروژه در محروم‌ترین قسمت شهر است و در زمان احمدی نژاد وی به یک باره تصمیم گرفت که راه‌آهن تهران و تبریز را به زیر زمین ببرد و تا کنون هم اتفاقی در راستای تکمیل و بهسازی انجام نشده است.

محسن هاشمی نیز در واکنش به سخنان رسولی گفت:‌ احمدی نژاد علاقه داشت ک مترو را به بالای زمین و قطار را به زیر زمین ببرد.

خبر جدید  آغاز نخستین نشست خبری افشانی

همچنین علی اعطا نیز با بیان اینکه احداث پارکینگ عمومی در این ردیف‌ها برعهده سازمان نوسازی گذاشته شده است اما سازمان نوسازی به طور مشخص در بافت فرسوده ماموریت دارد، گفت: برای پارک پردیسان مجموعه اقداماتی در حوزه طراحی ، خدمات مشاوره، نگه‌داشت و… در نظر گرفته شده است و به نظر می‌رسد نباید بودجه آن تخصیص یابد بلکه پیشنهاد می‌شود رقم کاسته شده بین سه معاونت مرتبط به لحاظ تخصصی تقسیم کنیم نه اینکه آن را کاهش دهیم.

محسن هاشمی در واکنش به سخنان اعطا گفت: مگر شما دیروز در جلسه کمیسیون شهرسازی نبودید که حالا انتقاد می‌کنید؟

شهرداری در خصوص پارک پردیسان متعهد است

مجید فراهانی نیز با بیان اینکه ایرادات شکلی به این پیشنهادات وارد است چرا که کمیسیون شهرسازی به شرح وظایف سایر کمیسیون‌ها نیز ورود پیدا کرده گفت: نجفی در خصوص پارک پردیسان تعهد داده است و باید این مهم را در نظر بگیریم.

در پایان با رای‌گیرهای انجام شده، اعضای شورا به پیشنهاد کمیسیون شهرسازی مبنی بر کاهش طرح نیلوفری به ۵ میلیارد تومان رای ندادند و تخصیص بودجه ۳۸ میلیاردی را با رای مثبت خود تصویب کردند. همچنین بودجه ۶ میلیاردی بوستان ولایت رای نیاورد و این بودجه به ۲ میلیارد تومان کاهش یافت. همچنین بودجه ۶ میلیاردی حریم تهران نیز مورد تاکید اعضا قرار گرفت.

همچنین اعضای شورای شهر به پیشنهاد کمیسیون شهرسازی مبنی بر کاهش ۳۰ میلیاردی بودجه پردیسان رای مثبت داده و مقرر شده این ۳۰ میلیارد در حوزه بافت فرسوده تخصیص داده شود.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران بودجه ۶۰۵ میلیارد تومانی معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران را به تصویب رساندند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد