امروز جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کارگران بايد از اولين روز اشتغال بيمه شوند
کارگران بايد از اولين روز اشتغال بيمه شوند
خبرگزاري آريا- معاون بيمه اي سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه کارگران از همان روز اول اشتغال مشمول قانون تامين اجتماعي هستند، گفت: کارفرما هم از همان ماه اول بايد نسبت به پرداخت حق بيمه کارگران اقدام کند.به گزارش خبرگزاري آريا، محمد حسن زدا در يک ارتباط تلفني با برنامه ذره بين راديو تهران گفت: […]

کارگران بايد از اولين روز اشتغال بيمه شوند

خبرگزاري آريا- معاون بيمه اي سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه کارگران از همان روز اول اشتغال مشمول قانون تامين اجتماعي هستند، گفت: کارفرما هم از همان ماه اول بايد نسبت به پرداخت حق بيمه کارگران اقدام کند.
به گزارش خبرگزاري آريا، محمد حسن زدا در يک ارتباط تلفني با برنامه ذره بين راديو تهران گفت: گاهي از سوي کارگران عنوان مي شود که برخي کارفرمايان، بعد از سه ماه اشتغال، قصد بيمه کردن آنها را دارند که اين موضوع از سوي سازمان تامين اجتماعي اصلاً پذيرفتني نيست و در اين حالت کارفرما تخلف کرده است.
وي تاکيد کرد:  اگر در طول اين سه ماهي که کارفرما کارگر را بيمه نکند، حادثه اي پيش بيايد چه کسي پاسخگو است؟
زدا با بيان اينکه مطمئن هستيم که اغلب کارفرمايان طبق ماده ٣٩ قانون تامين اجتماعي نسبت به بيمه کردن کارگران عمل مي کنند، گفت: در اين قانون مقرر شده که کارفرما مکلف است تا پايان آخرين روز ماه بعد، ليست و حق بيمه کارکنان را به سازمان تامين اجتماعي ارائه کند.
معاون بيمه اي سازمان تامين اجتماعي افزود: در صورتي که کارفرما در زمينه حق بيمه کارگران قصور کند، بيمه شده مي تواند با اطلاع دادن به نزديکترين شعبه و يا مرکز ارتباطات مردمي (١٤٢٠) اين سازمان، تقاضاي خود را در خصوص مراجعه بازرس به محل کار اعلام کند.
زدا با اشاره به بيمه مشاغل نوين تحت وب گفت: سازمان تامين اجتماعي از اتحاديه استارت آپ ها و مسئولان شرکت هاي عمده در اين زمينه، دعوت کرده و در حال مذاکره هستيم تا زمينه بيمه کسب و کارهاي اينترنتي و تحت وب فراهم شود به طوري که نحوه دريافت حق بيمه و ارائه خدمات به اين مشاغل، متناسب با وضعيت آنها باشد.

خبر جدید  راستگویی، لازمه حراست است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد