امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
17:33:14 - سه‌شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصوبه برج باغ‌ها حتی یک باغ را هم حفظ نکرد
مصوبه برج باغ‌ها حتی یک باغ را هم حفظ نکرد
اینطور که مخالفان مصوبه برج‌باغ‌ها بر آن تأکید دارند، اجرای این مصوبه که هدفش حفظ باغات ضمن رعایت حقوق مالکان بود، موفق نبوده و حتی یک باغ را هم حفظ نکرده است. به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران دیروز در جلسه‌ای که با حضور رئیس شورای شهرتهران، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری […]

اینطور که مخالفان مصوبه برج‌باغ‌ها بر آن تأکید دارند، اجرای این مصوبه که هدفش حفظ باغات ضمن رعایت حقوق مالکان بود، موفق نبوده و حتی یک باغ را هم حفظ نکرده است. به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران دیروز در جلسه‌ای که با حضور رئیس شورای شهرتهران، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران برگزار شده بود، گزارشی درباره روند اجرای طرح موضعی باغات کن ارائه شد و در آن زهرا صدراعظم نوری در سخنانی عملکرد گذشته شهرداری تهران را در بسیاری از موارد قابل دفاع ندانست و گفت: بعضی از گزارش‌ها درمورد نابودی باغات دل آدم را به درد می‌آورد.

شعار سال: اینطور که مخالفان مصوبه برج‌باغ‌ها بر آن تأکید دارند، اجرای این مصوبه که هدفش حفظ باغات ضمن رعایت حقوق مالکان بود، موفق نبوده و حتی یک باغ را هم حفظ نکرده است. به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران دیروز در جلسه‌ای که با حضور رئیس شورای شهرتهران، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران برگزار شده بود، گزارشی درباره روند اجرای طرح موضعی باغات کن ارائه شد و در آن زهرا صدراعظم نوری در سخنانی عملکرد گذشته شهرداری تهران را در بسیاری از موارد قابل دفاع ندانست و گفت: بعضی از گزارش‌ها درمورد نابودی باغات دل آدم را به درد می‌آورد.

وی که ریاست کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر را برعهده دارد، با طرح این سؤال که اگر بودجه سال آینده شهرداری تهران ۱۷ هزار میلیارد باشد، باید مشخص شود چند درصد از آن بودجه به حل مسائل محیط‌زیستی اختصاص دارد چون هم‌اکنون برای توسعه فضای سبز تهران ۴۰۰میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته شده که کافی نیست. نوری با رد پیشنهاد تملک باغات کن از سوی شهرداری تهران گفت: با میزان ٥٢هزار میلیارد بدهی‌های فعلی شهرداری تهران، اساسا عملیاتی‌کردن این اقدام و تملک همه باغات کن ممکن نیست. وی پیشنهاد کرد که اگر نقش مردم در حفاظت از باغات درنظر گرفته شود می‌توانیم شاهد افزایش عمر باغ‌ها باشیم اما اگر مردم در این طرح حضور نداشته باشند، بهترین طرح‌ها هم به نتیجه نخواهد رسید.

نوری گفت: اگر براساس مصوبه شورای‌عالی شهرسازی مقرر شده که کلیه باغات کن تملک شود، پس سازمان زمین شهری و مسکن به شهرداری کمک کند یعنی سهم دولت در این طرح مشخص شود چون به‌هرحال پایتخت‌بودن تهران ایجاب می‌کند که دولت در رفع مشکلات آن سهمی برای خود قائل باشد. مهدی حجت، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضمن اشاره به طرح حفظ و صیانت از باغات کن، تأکید کرد: دولت باید سالانه ۴۲میلیارد تومان به شهرداری تهران کمک کند اما نمی‌دانیم این رقم به کجا می‌رود.

وی ادامه داد: وقتی گفته می‌شود شهرداری باغات کن را تملک کند باید به فکر نگهداری و‌حفظ آن هم باشیم.

او از بردن پیشنهادی به مجلس از سوی شهرداری تهران خبر داد و گفت: قرار است طرحی به مجلس برده شود که طی آن اگر دولت هزینه‌ای به شهرداری تحمیل می‌کند خود بودجه آن را تقبل کند.

بنابراین گزارش ازجمله پیشنهادهای مطرح شده درجلسه روز گذشته این بود: شهرداری به‌طور کامل باغات را تملک کند که هزینه آن ۲تا ۳هزار میلیارد تومان است، قسمتی از باغات به بخش خصوصی و قسمتی به مردم واگذار شود که هزینه آن هم ۱۲۰۰میلیارد تومان است و سوم اینکه مردم خودشان باغات را احیا کنند. همچنین محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد داد که کاربری‌های دیگری در کنار این طرح به باغات کن افزوده شود. به‌عنوان مثال، سالن تئاتر یا رستوران در آنجا با حفظ باغ تعبیه شود تا برای منطقه ارزش افزوده ایجاد کند.

در این جلسه سیدآرش حسینی میلانی، دیگر عضو کمیسیون با اشاره به اینکه برای حفاظت و صیانت از باغات کن مسئله اصلی آب است، اظهار داشت: تهران از ظرفیت زیست‌پذیری‌اش عبور کرده، این در حالی است که استاندارد فضای سبز تهران کمتر از سرانه جهانی است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری روزنامه همشهری ، تاریخ انتشار ۲۶دی ۹۶، کدمطلب:۴۳۶۴، www.newspaper.hamshahri.org

خبر جدید  اجرای ناموفق طرح بکارگیری اتوبوس‌های گازسوز در پایتخت

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد