امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم برخورداري پزشکان از بيمه مسئوليت حرفه اي
لزوم برخورداري پزشکان از بيمه مسئوليت حرفه اي
خبرگزاري آريا- رئيس شعبه ٢٨ تجديد نظر ديوان عدالت اداري بر لزوم برخورداري پزشکان از بيمه مسئوليت حرفه اي شان تاکيد کرد.به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر واحدي در نشست آموزشي آشنايي با حقوق پزشکي که با همکاري و هماهنگي ديوان عدالت اداري و اداره کل حقوقي و دعاوي سازمان تامين اجتماعي در محل مديريت درمان […]

لزوم برخورداري پزشکان از بيمه مسئوليت حرفه اي

خبرگزاري آريا- رئيس شعبه ٢٨ تجديد نظر ديوان عدالت اداري بر لزوم برخورداري پزشکان از بيمه مسئوليت حرفه اي شان تاکيد کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر واحدي در نشست آموزشي آشنايي با حقوق پزشکي که با همکاري و هماهنگي ديوان عدالت اداري و اداره کل حقوقي و دعاوي سازمان تامين اجتماعي در محل مديريت درمان استان تهران برگزار شد، در ارتباط با قانون، انواع مقررات و جايگاه آنها، نحوه و مرجع تصويب، صلاحيت ديوان عدالت اداري در برخورد با مقررات خلاف قانون و شرع، توضيحاتي ارائه کرد.
وي با بيان اينکه دو نوع قانون داريم، گفت: يکي قانون اساسي (قانون مادر) که توسط مجلس خبرگان تصويب و از طريق همه پرسي و رفراندوم تائيد مي شود و ديگري قانون عادي که به تصويب مجلس شوراي اسلامي مي رسد.
دکتر واحدي افزود: قانون عادي نبايد مخالف قانون اساسي و شرع باشد و مرجع تشخيص آن شوراي نگهبان است.
وي همچنين به ضرورت برخورداري پزشکان و رؤساي بيمارستان ها از بيمه مسئوليت و نحوه جبران خسارت توسط شرکت هاي بيمه گر اشاره کرد. چرا که حسب “بند خ ماده ٧٤” قانون برنامه ششم توسعه، اين بيمه نامه در دادسراها  و دادگاه به عنوان وثيقه قابل پذيرش خواهد بود.
دکتر واحدي تصريح کرد: براساس ماده ٤٩٥ قانون مجازات اسلامي، مصوب ٩٢، هرگاه پزشک در معالجاتي که انجام مي دهد موجب تلف يا صدمه بدني شود، ضامن ديه است. مگر آنکه عمل او مطابق مقررات پزشکي و موازين فني باشد يا اينکه قبل از معالجه برائت گرفته باشد و مرتکب تقصيري نشود.
در پايان اين نشست، مقرر شد نشست آموزشي مذکور در ساير مديريت هاي درمان تامين اجتماعي نيز برگزار شود.

خبر جدید  وزارت خارجه با «دیپلماسی متوازن» منافع ملی را حفظ کند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد