امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شماره ۱۴۳ هفته نامه آتيه نو منتشر شد
شماره ۱۴۳ هفته نامه آتيه نو منتشر شد
خبرگزاري آريا- يکصد و چهل و سومين شماره هفته نامه «آتيه نو»، نشريه تخصصي حوزه رفاه و تامين اجتماعي، توسط موسسه فرهنگي هنري آهنگ آتيه منتشر شد.به گزارش خبرگزاري آريا، «بيم ها و اميدها» تيتر پرونده اصلي اين هفته «آتيه نو» است که روي جلد اين نشريه نشسته است. در اين پرونده تلاش شده است، […]

شماره 143 هفته نامه آتيه نو منتشر شد

خبرگزاري آريا- يکصد و چهل و سومين شماره هفته نامه «آتيه نو»، نشريه تخصصي حوزه رفاه و تامين اجتماعي، توسط موسسه فرهنگي هنري آهنگ آتيه منتشر شد.
به گزارش خبرگزاري آريا، «بيم ها و اميدها» تيتر پرونده اصلي اين هفته «آتيه نو» است که روي جلد اين نشريه نشسته است. در اين پرونده تلاش شده است، نظرات شرکاي اجتماعي و کارشناسان سازمان تامين اجتماعي درباره مصوبه انتقال منابع درمان تامين اجتماعي به خزانه دولت  بازتاب يابد. اين هفته نامه نوشته است:«نيروهاي مولد و صاحب نظران حوزه تامين اجتماعي با انتقاد از مصوبه اخير مجلس درباره واريز سهم درمان به خزانه، به تصميم شوراي نگهبان چشم دوخته اند.»

خبر جدید  طراحی بروشور اطلاع رسانی «نقش آب باران در کاهش اثرات فرونشست زمین در شهر تهران»

چرا اين تصميم اشتباه است؟
آتيه نو در گزارشي با عنوان «چرا اين تصميم اشتباه است؟» نوشته است: «پس از سه‌سال کش و قوس  ١١٠ تن از نمايندگان مجلس، به رغم اعلام مخالفت شرکاي اجتماعي سازمان تامين‌اجتماعي، شامل تشکل‌هاي صنفي کارگران، کارفرمايان و بازنشستگان، در قالب مصوبه‌اي، تامين‌اجتماعي را مکلف کردند تا حق‌بيمه سهم درمان کارگران را به خزانه دولت، واريز کند. مصوبه‌اي که شرکاي اجتماعي تامين‌اجتماعي و کارشناسان حوزه رفاه و تامين‌اجتماعي، با دلايل و قراين بسيار، معتقدند که غيرکارشناسي بوده و حتي با برخي قوانين بالادستي مغايرت دارد. اين مصوبه، حالا به مهم‌ترين دغدغه فعالان کارگري و کارشناسان حوزه‌هاي بيمه‌ و تامين اجتماعي بدل شده؛ تا آنجا که هفته گذشته، نمايندگان آنها در اعتراض به اين مصوبه جلسات مزدي شوراي‌عالي کار را ترک و گروهي از آنها نيز براي ابراز مخالفت، جلوي شوراي نگهبان تجمع کردند. آن سر قضيه هم کارشناسان حوزه رفاه و تامين‌اجتماعي، نقدهاي زيادي به مصوبه اخير وارد مي‌کنند و مي‌گويند واريز منابع مالي سازماني که از اساس بايد غيردولتي و مستقل باشد، به خزانه دولت و منوط‌کردن برداشت از اين حساب به اجازه دولت، بدعتي غيرکارشناسي ‌در نظام بيمه‌هاي اجتماعي است.»

خبر جدید  تاکید IUCN بر گسترش "شهرهای سبز"

عيدي کارگران و مزد ايام مرخصي چگونه محاسبه مي‌شود؟
در اين شماره از آتيه نو محمد حاجي بابايي، کارشناس تامين اجتماعي به سوالات بيمه اي خوانندگان و مخاطبان درباره « عيدي کارگران و مزد ايام مرخصي» پاسخ گفته است.

عنوان برخي ديگر از مطالب شماره ١٤٣ هفته نامه آتيه نو
قدرداني از کارآمدي و آرامش در تامين‌اجتماعي
درمان ٥٠ درصد جمعيت کشور برعهده تامين اجتماعي است
اختلاط شتابزده حق‌الناس با بيت‌المال
قوانين بالادستي را دور نزنيد!
تقويت بيمه‌ها، جامعه‌اي عادلانه‌تر مي‌سازد
هشدار درباره اقتصادِ بي‌برجام
پيروزي اراده بر تنگدستي
عروسک‌ها به جنگ محروميت مي‌روند
يک‌دهم انگليسي‌ها تنها هستند
و….

خبر جدید  حمل و نقل عمومی، آرامش و کاهش ترافیک ...
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد