امروز جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رونمايي از سامانه حساب شهروندي تا پايان سال ۹۶
رونمايي از سامانه حساب شهروندي تا پايان سال ۹۶
خبرگزاري آريا- مدير عامل سازمان فناوري، اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران از راه‌اندازي سامانه حساب شهروندي براي ارائه خدمات ويژه به شهروندان تا پايان سال جاري خبر داد.به گزارش خبرگزاري آريا، محمد فرجود در نشست خبري باموضوع تهران هوشمند گفت: با راه‌اندازي اين سامانه شهروندان مي‌توانند بسياري از خدمات را در حوزه پرداخت‌هاي نقدي به […]

رونمايي از سامانه حساب شهروندي تا پايان سال 96

خبرگزاري آريا- مدير عامل سازمان فناوري، اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران از راه‌اندازي سامانه حساب شهروندي براي ارائه خدمات ويژه به شهروندان تا پايان سال جاري خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا، محمد فرجود در نشست خبري باموضوع تهران هوشمند گفت: با راه‌اندازي اين سامانه شهروندان مي‌توانند بسياري از خدمات را در حوزه پرداخت‌هاي نقدي به شهرداري از طريق اين سامانه انجام دهند که از آن جمله مي‌توان به ورود به طرح ترافيک و خريد بليط اشاره کرد.
فرجود با تاکيد بر اينکه ما بنا داريم مديريت سنتي به سمت مديريت هوشمند و نوين حرکت کنيم، بيان کرد: در گذشته نيز اقدامات خوبي در حوزه زيرساخت‌ها براي رفتن به سمت شهر هوشمند انجام شده است که اين اقدامات بايد با سرعت بيشتري انجام بپذيرد.
اکثر شهرهاي دنيا در حال حرکت به سمت شهرهاي هوشمند هستند و در اين مسير با شتاب حرکت مي‌کنند.
وي تصريح کرد : تا سال ۲۰۰۸ ميزان جمعيت شهري و جمعيت غيرشهري مساوي بوده که بعد از آن ميزان جمعيت شهري به صورت تصاعدي افزايش چشمگيري پيدا کرده است و پيش‌بيني مي‌شود تا سال ۲۰۴۰ نسبت جمعيت شهري نسبت به جمعيت غيرشهري ۶۵ به ۳۵ شود.
مديرعامل سازمان فناوري، اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران ادامه داد: طبق آخرين آمار هر هفته يک ميليون و ۳۰۰ هزار نفر به جمعيت شهري در دنيا افزوده مي‌شود و اين در حالي است که شهر تهران نيز با جمعيت حدود ۱۰ ميليون نفر به يک ابرشهر تبديل شده است.
فرجود افزود: شهرها به دنبال تدوين راهکارهايي براي رفتن به سمت شهر هوشمند هستند و اين موضوع در تهران نيز در دستور کار مديريت جديد شهري قرار گرفته و اين در حالي است که در گذشته نيز بسترهايي براي حرکت به سوي شهر هوشمند پيش‌بيني شده است اما کافي نبوده است.
وي با اشاره به اينکه شهر هوشمند صرفا به عنوان يک شهر فناوري نيست، گفت: تعاريف زيادي براي شهر هوشمند است و در واقع شهري هوشمند است که موضوعاتي اجتماعي، اقتصادي مباحث درآمدهاي پايدار در آن مورد توجه قرار بگيرد.
مديرعامل سازمان فناوري، اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران افزود: در دوره جديد مديريت شهري و با تاکيد شهردار تهران بسترهاي لازم براي هوشمندسازي شهر تهران فراهم شده و اين موضوع به عنوان يک فعاليت جدي در دستور کار مديريت شهري قرار گرفته است.
فرجود بيان کرد: در چندماه گذشته فعاليت‌هايي در شهرداري تهران طي شده است که عمدتا ناظر به نهادسازي و ايجاد زيرساخت‌هاي اوليه براي حرکت به سمت شهر هوشمند بوده است و طي ماهها زيرساخت‌هايي در حوزه ICT ايجاد شده است که مي‌توان به نظام جامع آماري شهر تهران که مبناي جمع‌آوري داده‌هاست اشاره کرد.
مديرعامل سازمان فناوري، اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران افزود: شوراي راهبردي تهران هوشمند نيز وظيفه سياست‌گذاري در حوزه هوشمندسازي شهر را برعهده دارد تشکيل شده است و دبيرخانه آن نيز فعاليت خود را آغاز کرده است.
فرجود با اشاره به برگزاري نخستين همايش و نمايشگاه تهران هوشمند ۲۰۱۸ ادامه داد: اين همايش ۲ روزه در روزهاي ۱۳ و ۱۴ اسفند با حضور مهمانان داخلي و خارجي در برج ميلاد برگزار خواهد شد که تا امروز ۱۵۰۰ نفر جهت حضور در اين همايش ثبت‌نام کرده‌اند.
مدير عامل سازمان فناوري، اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران ادامه داد: چالش‌هاي شهر تهران کم نيستند که از آن جمله مي‌توان به مواردي از جمله مشکلات در حوزه حمل و نقل، ترافيک، آلودگي هوا، بحران‌هاي شهري و مواردي در حوزه فرهنگي و اجتماعي اشاره کرد.
وي در ادامه نشست با اشاره به محورهاي در نظر گرفته شده در همايش شهر هوشمند بيان کرد: محورهايي از جمله اقتصاد هوشمند،‌ مردم هوشمند، شفافيت واطلاع‌رساني به شهروندان، حکمراني هوشمند، جابه‌جايي هوشمند، محيط زيست هوشمند و زندگي هوشمند از مواردي است که در اين همايش مورد توجه قرار خواهد داشت.
مديرعامل سازمان فناوري، اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران همچنين از تدوين سند شهر هوشمند خبر داد و گفت: اين سند به زودي تهيه و تدوين خواهد شد. در حاشيه برگزاري نخستين همايش شهر هوشمند تفاهمنامه‌هايي با سرمايه‌گذاران براي توسعه سرويس‌هاي شهري منطبق خواهد شد.

خبر جدید  اگر به عدالت رفتار کنیم مردم به ما اعتماد می کنند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد