امروز جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دوره دريافت مقرري بيمه بيکاري براساس سابقه بيمه پردازي و وضعيت تأهل بين ۶ تا ۵۰ ماه است
دوره دريافت مقرري بيمه بيکاري براساس سابقه بيمه پردازي و وضعيت تأهل بين ۶ تا ۵۰ ماه است
خبرگزاري آريا- رئيس گروه بيمه بيکاري و تعهدات کوتاه مدت امور فني بيمه شدگان سازمان تأمين اجتماعي گفت: دوره دريافت مقرري بيمه بيکاري از ٦ تا ٥٠ ماه است. ميزان و مدت دريافت مقرري بيمه بيکاري براساس مدت بيمه پردازي قبل از بيکاري، تعداد افراد تحت تکفل و ميزان حقوق فرد در دوره اشتغال تعيين […]

دوره دريافت مقرري بيمه بيکاري براساس سابقه بيمه پردازي و وضعيت تأهل بين 6 تا 50 ماه است

خبرگزاري آريا- رئيس گروه بيمه بيکاري و تعهدات کوتاه مدت امور فني بيمه شدگان سازمان تأمين اجتماعي گفت: دوره دريافت مقرري بيمه بيکاري از ٦ تا ٥٠ ماه است. ميزان و مدت دريافت مقرري بيمه بيکاري براساس مدت بيمه پردازي قبل از بيکاري، تعداد افراد تحت تکفل و ميزان حقوق فرد در دوره اشتغال تعيين مي شود.
به گزارش خبرگزاري آريا، محمد بايندريان در برنامه افق روشن راديو سلامت اظهار داشت: با توجه به اهميت بيمه بيکاري، اين موضوع در اصل ٢٩ قانون اساسي در کنار حمايت هايي از قبيل بازنشستگي، فوت و ازکار افتادگي به عنوان حق همگاني آمده است.
وي افزود: در اعلاميه جهاني حقوق بشر نيز بر لزوم حمايت از افراد در برابر بيکاري تأکيد شده و در ١٤ مقاوله نامه بين المللي نيز به بيمه بيکاري پرداخته شده است.
بايندريان با بيان اينکه قانون بيمه بيکاري در سال ٦٦ به صورت آزمايشي به اجرا درآمده و در سال ٦٩ به قانون دائمي تبديل شده است، اظهار داشت: افراد تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي مشمول حمايت در برابر بيکاري قرار دارند.
وي ادامه داد: در حال حاضر بيش از ٢١٥ هزار نفر از سازمان تأمين اجتماعي مقرري بيمه بيکاري دريافت مي کنند و ماهيانه بالغ بر ٢٧٠ ميليارد تومان به اين افراد پرداخت مي شود. در سال جاري حدود ٦ درصد به تعداد مقرري بگيران بيمه بيکاري اضافه شده است که اين رشد داراي شرايط طبيعي است.
رئيس گروه بيمه بيکاري و تعهدات کوتاه مدت سازمان تأمين اجتماعي گفت: افراد مشمول دريافت بيمه بيکاري تا مادامي که به کاري اشتغال نداشته باشند و ساير الزامات قانوني از جمله شرکت در دوره هاي آموزش فني و حرفه اي و يا دوره هاي سواد آموزي را رعايت کنند، مي توانند از مقرري مربوطه تا پايان دوره استحقاق برخوردار شوند.
بايندريان اظهار داشت: دوره استحقاق دريافت مقرري بيمه بيکاري از ٦ تا ٥٠ ماه است که بر اساس سابقه بيمه پردازي قبل از بيکاري و همچنن مجرد يا متاهل بودن افراد تعيين مي شود.
وي ادامه داد: داشتن فرزند و يا پدر و مادر تحت تکفل منجر به افزايش مقرري دريافتي در دوره بيکاري مي شود. مبلغ مقرري بيمه بيکاري افراد مجرد ٥٥ درصد حقوق و دستمزد آنان در ٩٠ روز منتهي به بيکاري است و در ازاي هر نفر تحت تکفل که مي تواند همسر، فرزند، پدر يا مادر فرد باشد تا سقف ٤ نفر و به ازاي هر نفر ١٠ درصد به مقرري دريافتي اضافه مي شود. در هر صورت مقرري بيمه بيکاري کمتر از حداقل حقوق قانون کار نخواهد بود.
رئيس گروه بيمه بيکاري و تعهدات کوتاه مدت سازمان تأمين اجتماعي گفت: افرادي که در حال حاضر از سازمان تأمين اجتماعي مقرري بيمه بيکاري دريافت مي کنند بيشتر در حوزه هاي خدمات و صنعت اشتغال داشته اند. افراد شاغل در مشاغل تخصصي سطح اشتغال بالاتري دارند و کمتر از بيمه بيکاري استفاده مي کنند.
بايندريان در تشريح نحوه برقراري مقرري بيمه بيکاري گفت: بيمه شدگان تأمين اجتماعي در صورتي که به صورت غيرارادي بيکار شوند مي توانند تا يک ماه پس از بيکاري به ادارات کار مراجعه کرده و تقاضاي استفاده از مقرري بيمه بيکاري ارائه دهند.
وي افزود: در صورتي که تنها خواسته فرد دريافت مقرري بيمه بيکاري باشد در مدت زماني کمتر از يک ماه و پس از انجام بررسي هاي کارشناسي و در صورت احراز شرايط قانوني به سازمان تأمين اجتماعي معرفي مي شوند.
بايندريان ادامه داد: البته در بسياري مواقع افرادي که به ادارات کار مراجعه مي کنند مطالبات ديگري از قبيل حقوق و مزاياي معوق و يا حق سنوات و بازگشت به کار را نيز مطرح مي کنند و به طور کلي رسيدگي به اينگونه شکايات کارگران در ادارت کار انجام مي شود.
وي تأکيد کرد: پس از معرفي افراد واجد شرايط به سازمان تأمين اجتماعي براي دريافت بيمه بيکاري، اقدامات قانوني در سازمان تأمين اجتماعي انجام شده و مقرري بيمه بيکاري فرد از تاريخ بيکاري قابل پرداخت است.

خبر جدید  تکذیبیه روابط عمومی تعزیرات تهران درباره انتشار یک خبر
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد