امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
14:44:22 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دهیاران بیمه می شوند
دهیاران بیمه می شوند
به گزارش ایسنا، سید ابوالفضل رضوی در جمع دهیاران و اعضای شورای روستایی خراسان شمالی در بجنورد با اشاره به اینکه توسعه امری برنامه ای، هدف دار، منظم و توقف ناپذیر است، افزود: هدف از توسعه پایدار نیز بهبود کمی و کیفی افراد اجتماع است. وی با بیان اینکه توسعه نیازمند ابزار است، ادامه داد: […]

به گزارش ایسنا، سید ابوالفضل رضوی در جمع دهیاران و اعضای شورای روستایی خراسان شمالی در بجنورد با اشاره به اینکه توسعه امری برنامه ای، هدف دار، منظم و توقف ناپذیر است، افزود: هدف از توسعه پایدار نیز بهبود کمی و کیفی افراد اجتماع است.

وی با بیان اینکه توسعه نیازمند ابزار است، ادامه داد: ابزار دست یابی به توسعه پایدار انسان است و علاوه بر آن، مانع رسیدن به این امر مهم نیز انسان است.

وی اظهار کرد: از سال ۱۳۳۸ تا ۱۳۹۴ سه هزار و ۶۰ میلیارد دلار منابع ارزی در کشور بوده است و علاوه بر آن ۴۸۹ میلیارد دلار نیز از منابع خارجی آمده است این درحالیست که کره جنوبی یک پنجم این منابع را داشته است.

رضوی اشاره ای به تعداد دانشگاه های موجود در ایران کرد و گفت: کشور ایران با ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارای دو هزار و ۶۴۹ دانشگاه است این درحالیست که کشور چین با جمعیت ۱۹ برابری نسبت به ایران دارای دو هزار و ۴۸۱ دانشگاه و هند با جمعیت ۱۷ برابری نسبت به ایران دارای یک هزار و ۶۲۰ دانشگاه است.

وی اظهار کرد: اما آیا درآمدی که کشور هند بابت برنامه نویسی نرم افزار دارد قابل مقایسه با ایران است؟ و چرا کشور ایران نتوانسته چنین درآمدی را کسب کند؟.

وی بیان کرد: انسان خلاق توسعه طلب است و باید به سوی خلاقیت گام برداشته شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بیشتر روستاها دارای جاده آسفالته و برق بودند اما با خالی بودن برخی از روستاها مواجه بود که علت اصلی این امر نبود درآمد و شغل مناسب برای فرزندان تحصیل کرده روستایی بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز متوسط فرزندان تحصیل کرده روستایی در کشور از هر پنج خانوار یک نفر است.

وی از دهیاران روستاها درخواست کرد تا روستاییان را در خصوص اعطای تسهیلات مشاغل روستایی که کارمزد شش تا ۹ درصد به آن ها تعلق می‌گیرد، آگاه کنند.

به گفته وی یکی از اهداف اصلی اعطای این تسهیلات ایجاد توسعه پایدار در روستاهاست.

رضوی با تاکید بر اینکه دهیاران سرشاخه اصلی در روستاها هستند گفت: طی جلسه ای که هفته گذشته برگزار شد قول این امر داده شد که تمامی دهیاران چه تمام وقت و چه پاره وقت بیمه شوند.

وی افزود: علاوه برآن قرار شد که تمام ساختار اداری دهیاری تهیه و اجرا شود و سازمان دهیاری‌ها همانند سازمان شهرداری ها نیز تشکیل شود.

خبر جدید  همکاری آلمان و شهرداری تهران در حوزه مدیریت بحران
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد