امروز جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حذف دفترچه در مراکز درماني تأمين اجتماعي گامي ارزشمند در حوزه ارائه خدمات الکترونيکي به بيمه شدگان است
حذف دفترچه در مراکز درماني تأمين اجتماعي گامي ارزشمند در حوزه ارائه خدمات الکترونيکي به بيمه شدگان است
خبرگزاري آريا- مدير درمان تامين اجتماعي سمنان گفت: اجراي طرح حذف دفترچه درماني در مراکز ملکي تأمين اجتماعي، گامي ارزشمند در حوزه ارائه خدمات الکترونيکي به بيمه شدگان اين سازمان است.به گزارش خبرگزاري آريا، دکترسيد مجتبي اکرم اظهار کرد: اقدام ارزشمند اين سازمان در حذف دفترچه درماني در مراجعه بيمه شدگان به مراکز ملکي تأمين […]

حذف دفترچه در مراکز درماني تأمين اجتماعي گامي ارزشمند در حوزه ارائه خدمات الکترونيکي به بيمه شدگان است

خبرگزاري آريا- مدير درمان تامين اجتماعي سمنان گفت: اجراي طرح حذف دفترچه درماني در مراکز ملکي تأمين اجتماعي، گامي ارزشمند در حوزه ارائه خدمات الکترونيکي به بيمه شدگان اين سازمان است.
به گزارش خبرگزاري آريا، دکترسيد مجتبي اکرم اظهار کرد: اقدام ارزشمند اين سازمان در حذف دفترچه درماني در مراجعه بيمه شدگان به مراکز ملکي تأمين اجتماعي، بعنوان يک تحول در زمينه ارائه خدمات و زمينه ساز بستري مناسب براي جايگزيني دفاتر درماني کاغذي با کارت هوشمند درمان است.
وي افزود: بيمه شدگان تأمين اجتماعي در مراجعات خود به مراکز درماني ملکي استان الزامي به همراه داشتن دفترچه درماني نداشته و مي توانند با ارائه کارت ملي از خدمات درماني مراکز استفاده نمايند.
دکتر اکرم به مزاياي اين طرح اشاره کرد و گفت: با اجراي کامل اين طرح در مراکز تامين اجتماعي استان سمنان و در راستاي تکريم ارباب رجوع که يکي از برنامه هاي اصلي و سياست هاي کلان سازماني است، ارائه خدمات با سرعت بيشتري انجام مي پذيرد.
وي ادامه داد: همچنين با توجه به لزوم پياده سازي بحث اقتصاد مقاومتي که يکي از ابعاد آن صرفه جويي در منابع و اصلاح مصارف است، تحقق اين طرح تا حدود بسيار زيادي در مصرف کاغذ بابت چاپ دفاتر درماني صرفه جويي به همراه دارد.
مدير درمان تامين اجتماعي سمنان کاهش خطاهاي پزشکي و موارد حاصل از نسخه خواني، افزايش ميزان کنترل و پايش استحقاق درمان بيمه شدگان، جلوگيري از تداخلات دارويي و هزينه هاي تکراري در موارد پاراکلينيکي و افزايش سرعت دسترسي به سابقه بيماري را از ديگر اهداف اين طرح برشمرد.
دکتر اکرم با اشاره به اهميت پيگيري وضعيت سلامت با توجه به سوابق درماني قبلي و نيز در خصوص درمان برخي مراجعين مستعد بيماري هاي خاص، اضافه کرد: امکان تشکيل پرونده الکترونيکي براي بيمه شدگان در اين طرح باعث شده است تا پيگيري براي درمان بيماري افراد و سابقه استفاده از دارو و يا خدمات پاراکلينيکي خاص، در مراجعات متعدد تسهيل شود و اين اقدام مهم، نقش بسزايي در کنترل وضعيت جسمي بيمه شدگان دارد.
مدير درمان تأمين اجتماعي سمنان اظهار اميدواري کرد؛ با گسترش اين طرح در تمامي مراکز درماني دولتي و خصوصي، مشکلي که در حال حاضر بعنوان دغدغه اي براي بيمه شدگان در خصوص تجويز دارو و خدمات در خارج از مراکز ملکي و تمايل بيمه شده براي دريافت آن در مراکز ملکي وجود دارد نيز، حل خواهد شد.

خبر جدید  هوای تهران در آخرین روز سال چگونه خواهد بود؟
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد