امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جانبازان و معلولان به خاطر عدم تردد در شهر در خانه هاي خود زنداني مي شوند
جانبازان و معلولان به خاطر عدم تردد در شهر در خانه هاي خود زنداني مي شوند
شهردار تهران در حاشيه آئين تجليل از مقام آوران هشتمين دوره پارالمپياد ورزش محلات پايتخت: خبرگزاري آريا- شهردار تهران، توسعه امکانات ورزشي و ساير خدمات شهري براي استفاده جانبازان و معلولان را به عنوان يکي از محورهاي اصلي فعاليت هاي شهرداري عنوان کرد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شهرنوشت، دکتر محمد علي نجفي، شهردار […]


شهردار تهران در حاشيه آئين تجليل از مقام آوران هشتمين دوره پارالمپياد ورزش محلات پايتخت:

جانبازان و معلولان به خاطر عدم تردد در شهر در خانه هاي خود زنداني مي شوند

خبرگزاري آريا- شهردار تهران، توسعه امکانات ورزشي و ساير خدمات شهري براي استفاده جانبازان و معلولان را به عنوان يکي از محورهاي اصلي فعاليت هاي شهرداري عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شهرنوشت، دکتر محمد علي نجفي، شهردار تهران صبح امروز در حاشيه آئين تجليل از مقام آوران هشتمين دوره پارالمپياد ورزش محلات شهر تهران، طي سخناني در جمع خبرنگاران تصريح کرد: بر اساس متوسط جهاني، جانبازان و معلولان ۱۰ درصد از جمعيت را تشکيل مي دهند، اين در حالي است که در شهر تهران به اندازه ۱۰ درصد جمعيت، معلول و جانباز نمي بينيم؛ علت اصلي اين امر نيز آن است که شهر تهران براي پذيرايي از اين افراد آماده نيست.
وي با اشاره به کمبود امکانات ورزشي و تفريحي ويژه جانبازان و معلولان، تصريح کرد:  هم اکنون امکان تردد جانبازان و معلولان در شهر از نظر معابر عمومي، دسترسي ها و حتي ساختمان هاي اداري و اجرايي وجود ندارد و در نتيجه اين افراد در خانه هاي خود زنداني مي شوند. علاوه بر اين  در حمل و نقل عمومي امکاناتي ويژه اين افراد وجود دارد اما اين امکانات محدود است و آنطور که بايد و شايد براي جانبازان و معلولان حساب ويژه اي باز نشده است.
شهردار تهران از توسعه امکانات ورزشي و ساير خدمات شهري براي استفاده جانبازان و معلولان به عنوان يکي از محورهاي اصلي فعاليت هاي شهرداري تهران نام برد و تاکيد کرد: با اين اقدام مي توان از امکانات، قدرت ها و قابليت هاي اين ۱۰ درصد از بخش زنده جامعه شهري استفاده کرد تا آنها هم خودشان را به عنوان يک شهروند متعلق به اين شهر و شهر را متعلق به خودشان بدانند.
نجفي با اشاره به بازديد خود از مجموعه ورزشي قمربني هاشم (ع) از اين مجموعه به عنوان يک مرکز مناسب براي جانبازان، معلولان و ورزشکاران در سطح تيم هاي ملي ياد کرد و بر ضرورت توسعه اين مراکز ورزشي براي جانبازان و معلولان تاکيد کرد.
نجفي خاطرنشان کرد: ماموريت ذاتي شهرداري تهران توسعه ورزش همگاني و تفريحي است و نه ورزش قهرماني، در عين حال که به ورزش قهرماني هم کمک مي کنيم.

خبر جدید  افزایش 2 برابری سفر با مترو در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد