امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمامي خدمات درماني بدون نياز به دفترچه هاي کاغذي در مراکز ملکي تامين اجتماعي ارائه مي شود
تمامي خدمات درماني بدون نياز به دفترچه هاي کاغذي در مراکز ملکي تامين اجتماعي ارائه مي شود
خبرگزاري آريا- معاون درمان سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه توليد نسخه الکترونيک و ارائه خدمات درماني به بيمه شدگان اين سازمان، با ارائه کارت ملي و بدون استفاده از دفترچه هاي درماني، از مرداد ماه سال ٩٥ در تمامي مراکز درماني ملکي سازمان تامين اجتماعي امکان پذير شده است، گفت: بيمه شدگان زمان مراجعه […]

تمامي خدمات درماني بدون نياز به دفترچه هاي کاغذي در مراکز ملکي تامين اجتماعي ارائه مي شود

خبرگزاري آريا- معاون درمان سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه توليد نسخه الکترونيک و ارائه خدمات درماني به بيمه شدگان اين سازمان، با ارائه کارت ملي و بدون استفاده از دفترچه هاي درماني، از مرداد ماه سال ٩٥ در تمامي مراکز درماني ملکي سازمان تامين اجتماعي امکان پذير شده است، گفت: بيمه شدگان زمان مراجعه به مراکز ملکي اين سازمان، نياز به ارائه دفترچه بيمه ندارند.
به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر مهدي درخشان ضمن بيان اين خبر اظهار داشت: از دي ماه سال گذشته تاکنون، در بيش از ٣٦٠ مرکز درماني، بالغ بر ٦٤ ميليون نسخه در مراکز ملکي اين سازمان توليد شده که از اين تعداد، نزديک به ٥٤ ميليون نسخه، نسخ الکترونيک بوده  است.
وي افزود:  توليد ١٢ درصدي نسخ کاغذي در مواردي نظير عدم ارائه خدمات مورد نظر پزشک در مراکز ملکي سازمان، اصرار فرد بيمه شده به دريافت خدمات در مراکز غيرملکي و غيره بوده است که در اين صورت پزشک به ناچار مجبور به توليد نسخه فيزيکي شده است.
دکتر درخشان ادامه داد: حذف صد درصدي نسخ کاغذي در سازمان تامين اجتماعي نيازمند توسعه و گسترش امکان ثبت و پذيرش مکانيزه آنلاين خدمات سلامت در تمامي مراکز درماني اعم از ملکي و  طرف قرارداد است.
وي با بيان اينکه اجراي طرح نسخه الکترونيک در مراکز ملکي تامين اجتماعي و اجراي پايلوت نسخه الکترونيک در مراکز طرف قرارداد استان يزد موفقيت آميز بوده است، گفت: توليد نسخ الکترونيک در استان هاي اصفهان، مازندران و گيلان نيز در حال اجرا و بهره برداري است.
معاون درمان سازمان تامين اجتماعي تصريح کرد: در حال حاضر به منظور تامين امنيت، جلوگيري از بروز خطاهاي احتمالي و رعايت موازين قانوني، امکان استفاده از امضاي ديجيتال در سيستم هاي مکانيزه اين سازمان نظير؛ سيستم اطلاعات بيمارستاني (HIS) در مراکز ملکي و سيستم نسخه الکترونيک، با همکاري سازمان نظام پزشکي فراهم  شده و به قابليت بهره برداري و کنترل امضا مجهز شده اند.
وي اضافه کرد: فرايند صدور و تحويل کارت هاي الکترونيک نظام پزشکي نيز همزمان در حال اجرا است.
دکتر درخشان گفت:  پس از استقرار کامل اين سيستم در تمامي مراکز درماني اعم از مطب هاي پزشکان، داروخانه ها و ساير مراکز پاراکلينيک، دفترچه هاي درمان به صورت کامل حذف و سيستم هاي مکانيزه مجهز به امضاي ديجيتال، جايگزين آن خواهد شد.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش ٨٤ درصدي مصرف دفترچه هاي کاغذي در مراکز ملکي، چاپ و صدور دفترچه هاي درماني نيز به ميزان ٤٤درصد کاهش داشته و با توجه به پيشرفت اجراي اين طرح، اين عدد با رشد نزولي مواجه خواهد بود.
معاون درمان سازمان تامين اجتماعي تاکيد کرد: تمرکز و دسترسي به اطلاعات و سوابق بيماران، کاهش خطاهاي پزشکي، افزايش سرعت و دقت ارائه خدمات، صرفه جويي و حفظ منابع سازماني، از جمله مزاياي توليد نسخه الکترونيک و حذف پرونده هاي کاغذي بوده که با توسعه کامل اين طرح، شاهد بروز تحولات چشمگيري در اين سازمان خواهيم بود.
وي افزود: همچنين توليد نسخه الکترونيک، اولين گام در راستاي استقرار پرونده الکترونيک سلامت به عنوان چشم انداز درمان در حوزه فناوري اطلاعات سلامت بوده و گام هاي موثر ديگري نظير؛ توليد کاردکس و ترياژ الکترونيک نيز، همزمان در حال اجرا و توسعه است.
دکتر درخشان خاطر نشان کرد: ارائه يکي از مستندات هويتي شامل؛ کارت ملي، شناسنامه، دفترچه بيمه درماني و ساير اسناد قانوني از جمله کد ملي، به منظور احراز هويت بيمه شدگان و جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي در هنگام مراجعه به مراکز درماني تامين اجتماعي الزامي است.

خبر جدید  وزیر بهداشت: بیمه‌ها سفره خود را به اندازه پول‌شان پهن کنند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد