امروز جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدوين لوايح پنجگانه حوزه ICT براي ارائه به مجلس
تدوين لوايح پنجگانه حوزه ICT براي ارائه به مجلس
خبرگزاري آريا- معاون دولت الکترونيک سازمان فناوري اطلاعات با اشاره به تدوين لوايحي پنجگانه در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات براي پوشش خلاهاي اين حوزه و حوزه فضاي مجازي از همه فعالان و صاحبان کسب و کارها دعوت کرد تا در يک همايش با همين موضوع شرکت کنند.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از صداوسيما، […]

تدوين لوايح پنجگانه حوزه ICT براي ارائه به مجلس

خبرگزاري آريا- معاون دولت الکترونيک سازمان فناوري اطلاعات با اشاره به تدوين لوايحي پنجگانه در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات براي پوشش خلاهاي اين حوزه و حوزه فضاي مجازي از همه فعالان و صاحبان کسب و کارها دعوت کرد تا در يک همايش با همين موضوع شرکت کنند.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از صداوسيما، رضا باقري اصل با اشاره به اينکه نبود قانوني مدون در حوزه فناوري اطلاعات و فضاي مجازي چالش محسوب مي‌شود، اظهار کرد: راهکار حل اين چالش تصويب مقرراتي است که ما در پنج لايحه اين خلاهاي قانوني را برطرف کرده‌ايم. اين لوايح عبارتند از حمايت از داده‌ها، تراکنش‌هاي الکترونيک، حکمراني الکترونيک، شناسه‌هاي الکترونيک (در حوزه تجارت الکترونيک و امضاي الکترونيک) و حقوق مسئوليت ارائه دهندگان خدمات فناوري اطلاعات و ارتباطات.
باقري با اشاره به لايحه تراکنش‌هاي الکترونيک گفت: وقتي قانون تجارت الکترونيک تصويب شد انتظار اين بود که قانوني ويژه براي امضاي الکترونيک هم داشته باشيم. در حاليکه اين قانون عملا وجود ندارد. ما با بحث قانون تراکنش الکترونيک در صدد هستيم تا خلاهاي مصوبه قبلي در اين زمينه را پوشش دهيم که اين روند با کسب نظر عمومي فعالين و دستگاه‌ها انجام خواهد شد.
معاون سازمان فناوري اطاعات با بيان اينکه ما در حاليکه حقوق صنعتي را به طور کامل نگذرانده بوديم وارد عصر ارتباطات و فضاي مجازي شديم بيان کرد: چون آن چالش‌ها حل نشده باقي مانده بود وارد چالش ديگري شديم که براي حل آن قانوني مدون در نظر گرفته نشده بود. هر چند قوانيني مانند قوانين مسئوليت و حق مالکيت معنوي را در اين حوزه‌ها داشتيم، اما اين قوانين به صورت اختصاصي براي حوزه ICT تعريف نشده بودند.
وي با اشاره به برگزاري پنلي با موضوع تصويب لوايح پنجگانه قانوني در حوزه ICT ادامه داد: در حوزه اقتصاد ديجيتال نيز ما مجموعه مطالعات حقوقي داشته‌ايم که در حوزه هوش مصنوعي در لوايح پنج گانه در نظر گرفته شده است. در اين لوايح پنجگانه برخي از بخش‌هايي که در آنها دچار عقب ماندگي‌هاي قانوني و مقرراتي هستيم در نظر گرفته‌ايم.
او اضافه کرد: اين لوايح با تطبيق دادن با قوانين حدود ۴۰ کشور مورد بررسي قرار گرفته است. هر چند معتقديم که همه مسائل را لزوما نمي‌توان در قوانين گنجاند در عوض مي‌توان از طريق مصوبات شوراي عالي فضاي مجازي و همچنين ديگر مجاري قانوني موجود آنها را جاي داد. علت هم اين است که همه مسائل موجود در حوزه فضاي مجازي در حيطه ICT جاي نمي‌گيرد.

خبر جدید  مسیر تورهای یک روزه و نیم روزه گردشگری پایتخت
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد