امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
9:48:29 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
براي برف روبي مسير فرودگاه امام خميني(ره) درخواستي از شهرداري صورت نگرفته است
براي برف روبي مسير فرودگاه امام خميني(ره) درخواستي از شهرداري صورت نگرفته است
براي برف روبي مسير فرودگاه امام خميني(ره) درخواستي از شهرداري صورت نگرفته است خبرگزاري آريا- شهردار تهران در خصوص کمک به برف روبي فرودگاه هاي مهرآباد و امام خميني(ره) با تاکيد بر اينکه کمک مديريت شهري براساس درخواست استانداري يا وزارت راه و شهرسازي بوده است، گفت: امسال نيز شهرداري تهران به روند برف روبي […]

براي برف روبي مسير فرودگاه امام خميني(ره) درخواستي از شهرداري صورت نگرفته است خبرگزاري آريا- شهردار تهران در خصوص کمک به برف روبي فرودگاه هاي مهرآباد و امام خميني(ره) با تاکيد بر اينکه کمک مديريت شهري براساس درخواست استانداري يا وزارت راه و شهرسازي بوده است، گفت: امسال نيز شهرداري تهران به روند برف روبي در فرودگاه مهرآباد کمک کرده و درباره فرودگاه امام خميني(ره) تاکنون درخواستي از ما صورت نگرفته است.

شعار سال: محمدعلي نجفي امشب طي بازديد سر زده از تعدادي از نقاط مختلف شهرتهران، عمليات برف روبي و جمع آوري زباله ها را مورد بررسي قرار داد.

شهردار تهران در جريان اين بازديد طي سخنان به بارش کم سابقه برف شهر تهران در تمام مناطق ۲۲گانه اشاره کرد و گفت: معمولا در زمان بارش برف مناطق شمالي و غربي بيشتر از مناطق جنوبي تهران تحت تاثير قرار مي گيرد، اما امسال تمام مناطق به صورت يکسان از بارش برف برخوردار بودند.

وي تاکيد کرد: در جريان بارش برف تهران، منطقه ۲۰ و مناطق جنوبي شهر به اندازه منطقه يک و شمال تهران شاهد بارش برف بود که اين موضوع از نکات شاخصي به شمار مي رود که درگير آن شديم. علاوه بر اين معمولا روزهاي بعد از بارش برف در تهران آفتاب شده و آب شدن برف، به روند برف روبي کمک مي کرد اما امسال شاهد بوديم که حتي دو تا سه روز بعد از بارش سنگين برف، هوا به شدت سرد بود و سردترين روزها و شب هاي سال را داشتيم.

شهرداري تهران فعاليت خود را از روز بارش برف تاکنون تعطيل نکرده است

نجفي به مسدود شدن بعضي از مسيرهاي ورودي تهران در جريان بارش برف اشاره و تصريح کرد: به دنبال اين مشکل خودروهاي حمل زباله نتوانستند زباله هاي جمع آوري شده از سطح شهر را خارج کنند. در نتيجه کاميون هايي که بايد زباله هاي سطح شهر را به کهريزک و آرادکوه مي بردند و بار ديگر براي جمع آوري نوبت دوم زباله ها بر مي گشتند، نتوانستند رفت و آمد خود را انجام دهند. مجموعه اين مشکلات باعث شد معضلاتي در زمينه جمع آوري زباله داشته باشيم.

وي به مشکلات موجود در زمينه جمع آوري زباله در برخي از معابر و کوچه هاي فرعي شهر نيز اشاره و تصريح کرد: شهرداري تهران فعاليت خود را از روز بارش برف تاکنون تعطيل نکرده و تمامي فعاليت ها ادامه داشته است. در جريان بازديد امشب نيز تا حدي که توانستيم به بررسي اين موضوع پرداختيم.

شهردار تهران افزود: خوشبختانه هم اکنون مشکل جمع آوري زباله به ميزان زيادي برطرف شده و بسياري از خيابان هاي فرعي شهر در دسترس شهروندان قرار دارد. اميدواريم با ادامه اين اقدامات بتوانيم، رضايت شهروندان را جلب کنيم.

وي در پاسخ به سوالي در خصوص کمک به برف روبي فرودگاه هاي مهرآباد و امام خميني(ره) با تاکيد بر اينکه کمک مديريت شهري براساس درخواست استانداري يا وزارت راه و شهرسازي بوده است، عنوان کرد: امسال نيز شهرداري تهران به روند برف روبي در فرودگاه مهرآباد کمک کرده و درباره فرودگاه امام خميني(ره) تاکنون درخواستي از ما صورت نگرفته است. علاوه بر اين در بخشي از جاده هاي بيرون شهر و مسيرهاي ورودي به تهران نيز تا حد ممکن کمک کرده ايم؛ چراکه تمامي دستگاه ها در شهرداري و دولت علاقمند هستند تا خدمت موثرتري به شهروندان ارايه داده و در راستاي جلب رضايت آنها اقدام کنند.

من نمره ۱۸ را از زبان استاندار تهران شنيده بودم و همان را نيز نقل کردم

نجفي در ادامه به دعوت اوليه خود از شهروندان براي کمک به روند برف روبي و برف تکاني از درختان اشاره و تصريح کرد: در بسياري از شهرهاي دنيا حتي مردم از نظر قانوني در قبال پاکسازي معابر و منطقه خود مسئوليت دارند و اين امر بديعي نيست; حتي در کشور آلمان مردم موظف هستند تا به روند پاکسازي برخي از ايستگاه هاي مترو و اتوبوس نزديک محل سکونت خود اقدام کنند. البته ما از نظر قانوني بحثي نداريم بلکه بحث ما مشارکت مردم، ارگان هاي دولتي و شهرداري در برابر يکديگر است.

شهردار تهران با اشاره به پيش بيني هاي صورت گرفته مبني بر تکرار بارش برف در تهران طي هفته آينده، ابراز اميدواري کرد تا شهروندان در قبال پاکسازي معابر و تکاندن درختان از برف کمک رسان باشند.

نجفي خاطر نشان کرد: شهرداري تهران آنچه که در توان داشته نسبت به خدمت رساني به شهروندان انجام داده است، البته در تعداد نيروي انساني، امکانات و تجهيزات ضعف هايي وجود دارد که نمي توان در يک فاصله زماني کوتاه با چنين برف سنگيني، تمامي مشکلات را بلافاصله برطرف کرد.

وي در پايان در خصوص نقل قول منتشر شده درباره نمره ۲۰ استاندار تهران به فعاليت هاي شهرداري تهران در جريان برف اخيرخاطر نشان کرد: من نمره ۱۸ را از زبان معاون استاندار تهران شنيده بودم و همان را نيز نقل کردم. من گفته بودم شهرداري تهران به خودش نمره نمي دهد و اين نمره بايد توسط مردم به شهرداري داده شود. درباره نمره ۲۰ استاندار نيز تشکر مي کنم و اين موضوع نظر لطف ايشان را مي رساند.

بازديد از پروژه ۳۰۰ هکتاري درختکاري بهرور

نجفي امشب طي بازديد سرزده، از نقاط مختلف پايتخت بازديد کرد و روند خدمت رساني به شهروندان در حوزه خدمات شهري را مورد بررسي قرار داد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، شهردار تهران در جريان اين بازديد به همراه معاون خدمات شهري، رييس سازمان بازرسي، معاون هماهنگي و امور مناطق و رييس مرکز ارتباطات در “ايستگاه جمع آوري پسماند خشک پهنه شمالي” پايتخت حاضر شد و از نزديک در جريان روند جمع آوري زباله و تفکيک پسماند در روزهاي برفي پايتخت قرار گرفت.

نجفي در ادامه با حضور در سايت برف روبي مرکزي منطقه دو به گفت و گو با مديران شهري درباره روند برف روبي در معابر اصلي و فرعي منطقه پرداخت.

فعاليت ناوگان برف روبي پيمانکاران، روند خدمت رساني خودروهاي محلول پاش، توزيع کيسه هاي شن و نمک در محلات مختلف، تجهيز مخازن در بزرگراه ها و معابر فرعي و فعاليت کارگران خدمات شهري براي پاکسازي و برف روبي معابر از جمله مواردي بود که مورد بازديد و بررسي شهردار تهران قرار گرفت.

نجفي همچنين در گفت و گو با مدير عامل سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران در جريان جزييات هرس گونه هاي مختلف درختان در پيش از بارش رحمت الهي و همچنين تکاندن درختان از برف قرار گرفت.

شهردار تهران در ادامه بازديدهاي امشب خود ضمن بررسي ميداني روند پاکسازي معابر فرعي در مناطق شمال غربي پايتخت، در محل پروژه ۳۰۰ هکتاري درختکاري بهرود حاضر شد.

وي همچنين با حضور در سايت مرکزي برف روبي سيمون بوليوار، از نزديک در جريان تامين کيسه هاي شن و نمک و فعاليت ناوگان برف روبي خدمات شهري قرار گرفت.

نجفي در پايان از محل اسکان کارگري خدمات شهري نيز بازديد کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری پرواز خبر، تاریخ انتشار ۱۳ بهمن ۹۶، کد مطلب: -، www.airlinepress.ir

خبر جدید  ایده‌های نو، کشتی نجات شهرسازی

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد