امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بايد تلاش کنيم باغات و درختان به عنوان تنفس‌گاه تهران حفظ شوند
بايد تلاش کنيم باغات و درختان به عنوان تنفس‌گاه تهران حفظ شوند
خبرگزاري آريا- رئيس کميسيون محيط زيست، سلامت و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران با تاکيد بر اينکه هويت درختان وليعصر به هويت تهران گره خورده و جزئي از تاريخ پايتخت شده است، گفت: قصد ما از کاشت درختان اين است که تلاش کنيم فضاي سبز، باغات و درختان را به عنوان تنفس‌گاه شهر تهران […]

بايد تلاش کنيم باغات و درختان به عنوان تنفس‌گاه تهران حفظ شوند

خبرگزاري آريا- رئيس کميسيون محيط زيست، سلامت و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران با تاکيد بر اينکه هويت درختان وليعصر به هويت تهران گره خورده و جزئي از تاريخ پايتخت شده است، گفت: قصد ما از کاشت درختان اين است که تلاش کنيم فضاي سبز، باغات و درختان را به عنوان تنفس‌گاه شهر تهران حفظ کنيم،
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شهرنوشت، زهرا صدراعظم نوري با بيان اينکه درختان خيابان وليعصر(عج) از ارزشمندترين درختان شهر تهران است، گفت: هويت درختان وليعصر به هويت اين شهر گره خورده و جزئي از تاريخ پايتخت شده است. لذا اين درختان اهميت زيادي دارند و بايد در جهت حفظ و حراست آن‌ها همه مردم و شهرداري تهران به ويژه سازمان بوستان‌ها و فضاي سبز اهتمام ويژه‌اي داشته باشند.
وي افزود: خيابان وليعصر(عج) بلندترين خيابان شمالي و جنوبي شهر تهران است. اين خيابان با ۱۸ کيلومتر طول دارد، ۱۸ هزار اصله درخت در اين خيابان دارد و تمام آنها پلاک کوبي شده و مورد محافظت قرار گرفته اند.
رئيس کميسيون محيط زيست شورا ادامه داد: گاهي پيش مي‌آيد که اين درختان دچار آفت مي شوند اما به هرحال به واسطه آفتي که مي‌زنند، بايد سريعتر به وضعيت آن‌ها رسيدگي شود. اگر امکان از بين بردن آن آفت وجود ندارد، بايد حتما درختان قطع شود که به ساير درختان تسري پيدا نکند و حتي در شرابط خاص خاک آن محدوده نيز بايد تعويض شود.
صدراعظم نوري با بيان اينکه در شرايط فعلي برخي از چنارهاي وليعصر دچار آفت شده اند، گفت: از اين رو برنامه‌ريزي شده که اين درختان از خيابان وليعصر جمع‌آوري و حدود ۷۴۰ درخت چنار جايگزين آن‌ها شود.
وي با تاکيد بر اينکه قصد ما از کاشت درختان اين است که تلاش کنيم فضاي سبز، باغات و درختان را به عنوان تنفس‌گاه شهر تهران حفظ کنيم، اظهار کرد: تهران شهري است که آلودگي آن براي پايتخت نشينان يک چالش بزرگ است و شهروندان را آزار مي دهد، پس همه ما تلاشمان حفاظت از درختان است.
رئيس کميسيون محيط زيست، سلامت و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران يادآور شد: از شهروندان نيز مي‌خواهم به عنوان ناظر همراه شهرداري و شوراي اسلامي شهر تهران باشند و هرجا مشاهده کردند درختي دچار آفت است يا افراد متخلف در حال قطع درختي هستند، اطلاع رساني کنند تا بتوانيم جلوي نابودي درختان را بگيريم.

خبر جدید  خیرین بازسازی عتبات؛ حامیان واقعی کالای ایرانی
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد