امروز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
16:28:16 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ١٣درصدی سفر با مترو و اتوبوس با اجرای طرح‌ جدید ترافیک
افزایش ١٣درصدی سفر با مترو و اتوبوس با اجرای طرح‌ جدید ترافیک
به گزارش خبرنگار مهر، “محسن پورسیدآقایی”صبح امروز (٣٠ بهمن ) در کارگاه تخصصی آسیب شناسی طرح جدید ترافیک که در حاشیه هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی ترافیک برگزار شد،تصریح کرد: زندگی در شهر تهران با ادامه وضعیت ترافیک و آلودگی هوای پایتخت در بلند مدت امکانپذیر نیست و میطلبد که با اقدامات جدی و علمی […]

به گزارش خبرنگار مهر، “محسن پورسیدآقایی”صبح امروز (٣٠ بهمن ) در کارگاه تخصصی آسیب شناسی طرح جدید ترافیک که در حاشیه هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی ترافیک برگزار شد،تصریح کرد: زندگی در شهر تهران با ادامه وضعیت ترافیک و آلودگی هوای پایتخت در بلند مدت امکانپذیر نیست و میطلبد که با اقدامات جدی و علمی برای  کلانشهر تهران چاره اندیشی کرد.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه حل ٢ مشکل آلودگی هوا و ترافیک بیشترین مطالبه شهروندان از مدیریت شهری است گفت: اگر شیوه های اجرایی گذشته پاسخگوی مشکلات فوق بودند، حتماً تاکنون نتایج آنرا شاهد بودیم ، از اینرو روش ها و طرح های اجرایی بازنگری شد.

پورسیدآقایی کاهش ترافیک و آلودگی در محدوده مرکزی شهر از طریق تغییر شیوه سفر، کوتاه شدن طول سفر،حذف سفر و… را از جمله اهداف اجرای طرح جدید ترافیک در سال ٩٧ عنوان کرد و گفت: برآوردها و مدل مطالعاتی این طرح نشان میدهد در صورت اجرای دقیق آن، شاهد کاهش ٢٦ درصدی ترافیک در محدوده طرح ترافیک ، کاهش ١٧ درصدی در محدوده زوج و فرد و کاهش ٩ درصدی ترافیک در کل شهر خواهیم بود.

خبر جدید  صدور پروانه براساس مناسب سازی معلولان

وی تجهیز زیر ساخت ها به منظور کنترل ورود و خروج تمامی وسائل نقلیه، اطلاع رسانی کامل به شهروندان، توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت تقاضای شهروندان و مدیریت پارکینگ در داخل محدوده از جمله ملزومات اجرای طرح جدید ترافیک دانست و تصریح کرد: برآورد می شود با اجرای این طرح ضریب استفاده  حمل و نقل عمومی با ٦ درصد افزایش تقاضای سفر اتوبوس و ٨ درصد افزایش در مترو مواجهه خواهد شد.

پورسیدآقایی تاکید کرد: در طرح جدید ترافیک شهردار ، معاون شهردار، وزیر، قاضی ، پزشک بطور یکسان عوارض پرداخت میکنند، این در حالیست که پیش از این عوارض ورود به محدوده مبناهای مختلفی داشته است.

خبر جدید  ساختمانهای حصار کرج مثل ترکیه رنگی می‌شوند

معاون شهردار تهران ادامه داد ، معتقدم تردد خودروی شخصی ترافیک و آلودگی را برای شهر به همراه دارد به همین جهت عوارض استفاده از خودروی شخصی باید به شهروندانی که خودروی شخصی را کنار گذاشته اند پرداخت شود تا در توسعه حمل و نقل عمومی هزینه شود.

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه درآمد حاصل از طرح ترافیک ، به منظور توسعه حمل و نقل عمومی هزینه میشود تصریح کرد: درآمد حاصل از طرح ترافیک طی سال جاری بالغ بر ٤٠٠ میلیارد تومان بوده است این درحالیست که براوردهای ما نشان میدهد با اجرای طرح جدید هم ، درامد حاصل از طرح ، همین مقدار خواهد بود.

خبر جدید  ​تب قاچاق لوازم‌التحریر داغ‌تر شد!/ ایجاد ۶۰ هزار فرصت شغلی با خرید لوازم‌التحریر ایرانی

وی با اشاره به اینکه ١/٣ از بودجه شهرداری به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یافته است افزود: درآمد حاصل از طرح ترافیک در مقابل بودجه ایی که شهرداری تهران به منظور حمل و نقل اختصاص میدهد بسیار ناچیز بوده و امیدواریم سال آینده، شهروندان نتایج علمی این طرح را شاهد باشند.

به گفته معاون شهردار تهران برابر مصوبه شورای اسلامی شهر تنها جانبازان ٧٠ درصد به بالا مطابق قانون بصورت رایگان مشمول دریافت طرح ترافیک میشوند و از سوی دیگر خبرنگاران، آژانس ها و وانت بارها نیز مشمول تخفیف ٥٠ درصدی عوارض تردد محدوده طرح ترافیک خواهند شد.

بنابراین گزارش، سوالات مختلف و ابهامات مطرح شده از سوی حاضران در کارگاه از سوی معاون شهردار تهران پاسخ داده شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد