امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزايش ۳ برابري ارائه تسهيلات صندوق به هنرمندان در سال ۹۷
افزايش ۳ برابري ارائه تسهيلات صندوق به هنرمندان در سال ۹۷
خبرگزاري آريا- مديرعامل صندوق اعتباري هنر از سه برابر شدن ارائه تسهيلات اين صندوق به هنرمندان در سال آينده خبر داد.به گزارش خبرگزاري آريا، سيد حسين سيدزاده در نشست معاونين و دبيران مناطق هشت‌گانه وزات فرهنگ و ارشاد با بيان اينکه در سال جاري هيچ تقاضايي براي دريافت  تسهيلات از  سوي اعضاي صندوق اعتباري هنر  […]

افزايش 3 برابري ارائه تسهيلات صندوق به هنرمندان در سال 97

خبرگزاري آريا- مديرعامل صندوق اعتباري هنر از سه برابر شدن ارائه تسهيلات اين صندوق به هنرمندان در سال آينده خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا، سيد حسين سيدزاده در نشست معاونين و دبيران مناطق هشت‌گانه وزات فرهنگ و ارشاد با بيان اينکه در سال جاري هيچ تقاضايي براي دريافت  تسهيلات از  سوي اعضاي صندوق اعتباري هنر  بي‌جواب نمانده است، اظهار کرد: در اين مدت مي‌توان گفت تسهيلات پرداختي  از مجموع پرداختي وام‌هاي سه سال گذشته بيشتر بوده است.
سيدزاده با تاکيد بر ايجاد تحول در سيستم پرداخت تسهيلات افزود:  پيش‌بيني مي‌شود در سال ۹۷ سه برابر امسال تسهيلات وام به اعضاي صندوق پرداخت خواهد شد.
به اذعان وي، روند و نحوه تخصيص تسهيلات و وامهاي پرداختي به اعضا تغييرات کلي داشته و سعي شده به جد به مطالبات اعضاي صندوق در استانها بيشتر از قبل پرداخته شود به نحوي که صندوق اعتباري هنر در تلاش است تا اين روند را به صورت مکانيزه و به دور از انواع کاغذ بازي هاي معمول پيش ببرد.
سيدزاده در تشريح فعاليت‌هاي صندوق در زمينه بيمه درمان تکميلي افراد با اشاره بر اينکه تا پيش از سال ۹۴ سرانه درمان بيمه تامين اجتماعي اعضاي از سوي صندوق اعتباري هنر پرداخت مي‌شد که از آنزمان با قطع اين سرانه و تزريق اين رقم به بخش بيمه تکميلي سعي بر ارائه تسهيلات درماني بيشتر به هنرمندان داشته‌ايم، متذکر شد: در حال حاضر حدود ۲۲ هزار نفر از اعضاي صندوق اعتباري هنر تحت پوشش بيمه درمان هستند.
وي در توضيح ارائه خدمات الکترونيک بيمه درمان تکميلي که از سال جاري با نام “بيمانو” ارائه شده است، تاکيد کرد: استفاده از روش بيمانو باعث شده تا در هر لحظه مجموعه ما در جريان نحوه درمان اعضا و رقم پرداختي آنان باشد تا نظارتي کامل و جامع برعملکرد بيمه طرف قرارداد صورت بگيرد چرا که در گذشته با اينکه يارانه درمان از سوي مجموعه صندوق اعتباري هنر پرداخت مي‌شد اما به دليل وجود اطلاعات در سيستم بيمه و عدم پاسخگويي مستقيم آنان به اعضاء صندوق در جهت پيگيري شکايات و درخواست‌هاي اعضاي خود در مقابل بيمه با مشکلاتي مواجه بود که خوشبختانه اين امر با استفاده از سامانه الکترونيک بيمه درمان تکميلي (بيمانو) در صندوق اعتباري هنر کاملا مرتفع شده است.
سيدزاده از سياست جديد صندوق اعتباري هنر مبني بر سفرهاي هدفمند به استانها گفت و متذکر شد: اين طرح با تاکيد وزير ارشاد و فرهنگ اسلامي آغاز شده و تا کنون با برگزاري ۷ سفر به استانها و شهرستانهاي بزرگ و کوچک در هر استان و ديدار با هنرمندان توانسته‌ايم به ايجاد تعامل بيشتر با هنرمندان دست يابيم ضمن آنکه اين امر باعث شده تا توجه بيشتري به هنرمندان استان ها و بالاخص نقاط محروم صورت بگيرد.
مديرکل امور استان‌هاي  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در اين نشست ضمن قدرداني و ابراز رضايت از فعاليت‌هاي صندوق  اعتباري  هنر در سال جاري برگزاري اين جلسات را براي  بهبود عملکرد صندوق اعتباري هنر و رسيدگي به مشکلات و مطالبات اعضاي صندوق مفيد دانست.
علي غياثي ندوشن با تاکيد بر اينکه تاکنون بيشتر مکاتبات نمايندگان و اعضاي استانها بي پاسخ نمانده عنوان کرد، اين روند سبب برداشته شدن بسياري از بن بست‌هايي که تا سال‌هاي قبل با صندوق داشتيم شده است.
وي اذعان داشت: خوشبختانه با توجه به گزارشهاي رسيده از نمايندگان استان‌ها، ارتباط خوبي  بين آنها و صندوق  اعتباري هنر برقرار شده است و روند انجام امور به سرعت مطلوبي  رسيده است‌.
غياثي با جمع بندي برخي  از درخواست هاي نمايندگان مناطق هشت گانه در استان‌ها چون  تسهيل در روند امور بيمه، حل برخي  از مشکلات بيمه تکميلي هنرمندان و دريافت هزينه هاي برخي  از بيماري‌هاي صعب العلاج، تخصيص  اعتبار بيشتر براي ارائه تسهيلات به هنرمندان و فعالان قرآني، صدور کارت عضويت و سرعت در پرداخت هزينه هاي بيمه درماني هنرمندان خاطرنشان ساخت: البته بخش بزرگي از اين مشکلات برطرف شده اما حل کامل اين مسايل نياز به توجه بيشتري دارد.

خبر جدید  جزئیات طرح اتصال پهنه جنوبی دریاچه خلیج فارس به بوستان چیتگر
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
بانک پاسارگاد