امروز یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
11:24:53 - سه‌شنبه 19 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای ۴۰ هزار پروژه زیربنایی و اقتصادی در مناطق محروم کشور
اجرای ۴۰ هزار پروژه زیربنایی و اقتصادی در مناطق محروم کشور
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از اجرای ۴۰ هزار پروژه زیربنایی و اقتصادی با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در مناطق محروم کشور خبر داد و گفت: طی ۷ ماه اخیر ۸۲ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم کشور ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد مخبردر آیین شکرانه بهره برداری از ۴۱ هزار اشتغال مستقیم ستاد اجرایی فرمان امام اظهار کرد: وقتی حادثه سیستان روی داد مطمئن بودم دشمنان با ضربه سنگینی مواجه می شوند. سال های ۵۶ و ۵۷ غربی ها هرچه از دستشان برمی آمد برای محقق نشدن انقلاب انجام دادند.

وی ادامه داد: امام و تشکیلات آن، چیزی در دست نداشتند اما رژیم همه چیز داشت.خداوند اراده به پیروزی انقلاب داشت. بعد از انقلاب هم تجزیه کشور یک موضوع جدی بود و غربی ها برای این موضوع هزینه ها کردند. این موضوع هم به خوبی پشت سر گذاشته شد. بعد بحث جنگ تحمیلی آغاز شد کهمردم با دست خالی با دشمن مقابله کردند.

وی افزود: یک نکته از پیروزی انقلاب تا امروز بوده و آن هم بحث تحریم ها بوده است. نظام سلطه از مردم آسیب دیده و از اشخاص صدمه ندیده است. در زمان بختیار تیمی از ساواک به اسرائیل می روند و درخواست می کنند تیم آموزشی برای عوامل ساواک سامان دهند و آنها هم می آیند. آنها (اسرائیلی ها) گفتند وقتی آمدیمیک روز خود را شبیه ایرانی ها کردیمو دیدیم که نیروهای نظامی شاه مردم را به رگبار می بندند. اما با این وجود مردم همچنان به سمت تفنگ ها حرکت می کنندگفتیم این اسلحه (مردم) دیگر قابل دفاع نیست.

خبر جدید  کاهش ۳.۲ درصدی تردد در جاده‌های کشور

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این که بعد از انقلاب پیشرفت های سنگینی در حوزه نظامی داشته ایم اما آنچه انقلاب را نگاه داشته مردم هستند، اظهار کرد: کشور در یک جنگ اقتصادی تمام عیار روبروست. امروز تمام کشور و آحاد جامعه متاثر از این جنگ هستند و راهی به جز تکیه به مردم نداریم.

مخبر با اشاره به تجربه انقلاب که صادر شده است، گفت: در فرانسه هم این اتفاق روی داده و با وجود گاز اشک آور باز هم مردم به مبارزه خود ادامه می دهند.

وی تاکید کرد: بیانیه حضرت آقا روی بحث گام دوم بسیج مردم با اولویت جوانان است. در ستاد اجرایی فرمان امام حسب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب محوریت را توانمندسازی مردم مناطق محروم قرار دادیم.

وی بیان کرد: طی سال های اخیر بیش از ۴۰ هزار پروژه زیربنایی و اقتصادی با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی اجرا شده که سهم ستاد اجرایی فرمان امام در این طرح ها زیر ۱۲ درصد بوده و از منابع مردم تمام این پروژه های ساخته شده یا در حال اجراست. در این راستا به عنوان مثال تاکنون۱۵۵۰ مدرسه،۱۲۰۰ مرکز فرهنگی، ۳۰ هزار واحد مسکونی، ۱۱ باب بیمارستان (۲۵۰۰ تخت بیمارستان)، ۱۵۹ مرکز جامع بهداشتی و… به بهره برداری رسیده است.

خبر جدید  ناامیدی بهارستانی‌ها از خانه‌دار شدن مردم با مدل وزارت راه

مخبر با اشاره بهکمک به حدود ۱۰ هزار زوج نابارور در مناطق محروم، اظهار کرد: مهرماه امسال حدود ۳۰۰ هزار لوازم التحریر برای مناطق محروم ارسال شد.

رئیس ستاد اجرایی امام با بیان این که طی ۷ ماه اخیر بالغ بر ۴۱ هزار شغل در مناطق محروم ایجاد شده است، گفت: علاوه بر این که ۴۱ هزار شغل غیرمستقیم نیز به واسطه این تعداد اشتغالزایی مستقیم، ایجادشده است.

مخبر با انتقاد از میزان کم صید ماهی (۲ دهم درصد) اظهار کرد: صنایع آب بر کشور را به مراکزی که آب نیست،برده ایم و آب شرب مردم را به این صنایع می دهیم. در استان های شمالی میانگین بارندگی ۱۳۰۰ میلیمتر داریم که وسعت این استان ها به اندازه هلند است. در این کشور سالانه ۸۵ میلیارد دلار درآمد از کشاورزی دارند و ما ۴۰۰ میلیون دلار. ۳۵ درصد درآمد برخی کشورها از جمله کره و چین از محل کشتی سازی تامین می شود،اما ما کاری در این زمینه انجام نداده ایم.

خبر جدید  ساخت و ساز غیرقانونی در نزدیکی چاه های نفت مسجد سلیمان

وی تاکید کرد: هر تشکیلات خصوصی که یک درصد تا ۱۰۰ درصد شرکت های ستاد اجرایی فرمان امام را بخواهد آماده ایم شرکت ها را واگذار کنیم. هدف ما درآمدزایی نبوده و حل مشکل مردم بوده است. برای سال آینده ۴۰ هزار شغل مستقیم را به ۷۰ هزار شغل خواهیم رساند.

در این مراسم همچنین تعدادی از کارآفرینان برتر در حوزه های مختلف از جمله طرح های اجتماع محور به تشریح فعالیت های اشتغالزایی با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام پرداختند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد