امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
10:15:22 - سه‌شنبه 17 جولای 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آوانس ۴۰ روزه به باغ‌خوارها
آوانس ۴۰ روزه به باغ‌خوارها
ممنوعیت صدور پروانه ساخت و ساز برای باغات پایتخت به دلیل نظارت ضعیف شورای شهر، با تاخیر ۴۰ روزه به شهرداران مناطق ابلاغ شد. شعار سال: ممنوعیت صدور پروانه ساخت و ساز برای باغات پایتخت به دلیل نظارت ضعیف شورای شهر، با تاخیر ۴۰ روزه به شهرداران مناطق ابلاغ شد.  ۲۲ اسفندماه سال گذشته، پارلمان محلیپایتختدر […]

ممنوعیت صدور پروانه ساخت و ساز برای باغات پایتخت به دلیل نظارت ضعیف شورای شهر، با تاخیر ۴۰ روزه به شهرداران مناطق ابلاغ شد.

شعار سال: ممنوعیت صدور پروانه ساخت و ساز برای باغات پایتخت به دلیل نظارت ضعیف شورای شهر، با تاخیر ۴۰ روزه به شهرداران مناطق ابلاغ شد.

 ۲۲ اسفندماه سال گذشته، پارلمان محلیپایتختدر قالب مصوبه‌ای با لغو مصوبه دوره دوم شورا موسوم به برج‌باغ که براساس آن اجازه ساخت وساز در ۳۰ درصد عرصه باغات به مالکان داده می‌شد تا زمان ارائه پیشنهاد جایگزین از سوی شهرداری، اعلام کرد: هرگونه تشکیل پرونده و صدور پروانه جدید برای تمامی املاکی که باغ شناخته شده، از تاریخ ابلاغ مصوبه متوقف شود. هر چند این انتظار وجود داشت با ابلاغ سریع این مصوبه مهم صدور هر گونه مجوز برج‌باغ متوقف شود اما به نظر می‌رسد نوع عملکرد شورا وشهرداریدر این زمینه نتیجه‌ای متفاوت از انتظارها را رقم زده است. به‌طوری‌که بررسی‌ها از زمان تاریخ مصوبه شورا و تاریخ ابلاغ آن به شهرداران مناطق از سوی معاونت شهرسازی نشان می‌دهد این مصوبه با تاخیر ۴۰ روزه از زمان تصویب، در نهم اردیبهشت ماه سال جاری، ابلاغ شده است. اگرچه بخشی از این فاصله زمانی میان تصویب و ابلاغ به دوره زمانی موردنیاز برای تایید فرمانداری مربوط می‌شود، اما قید «زمان» درخصوص این مصوبه مهم شورا که قرار بود از اندک ذخایر باقی ماندهشهر تهرانحفاظت کند، دارای اهمیتی دو چندان است. چراکه عدم پیگیری و اجرا نشدن این مصوبه می‌تواند نتیجه‌ای معکوس برای باغات پایتخت داشته باشد و یک آوانس ۴۰ روزه را پیش از اجرای مصوبه برای باغ‌خواران و مالکان باغی که خواستارتغییر کاربریباغ خود بوده‌اند به وجود آورد. از این رو این سوال ایجاد شده است که آیا در این فاصله زمانی ۴۰ روزه ابلاغ نشدن مصوبه شورای شهر، مجوز ساخت وساز از سوی شهرداران مناطق برای باغات شهر صادر شده است یا خیر.

خبر جدید  کش آمدن حاشیه شهر‌ها

هر چند پاسخ به این سوال تا حدودی با توجه به تذکر چند هفته گذشته علی اعطا سخنگویشورای شهرتهران(سوم تیرماه امسال) به شهرداری تهران بابت اقدام شهرداران مناطق که برخلاف مجوز شورا اقدام به صدور مجوز برج‌باغ کرده‌اند مشخص است، با این حال لازم استشهرداری تهرانجهت روشن شدن افکار عمومی، یک گزارش رسمی از صدور یا عدم صدور پروانه ساخت(تغییر کاربری) برای باغات تهران را از تاریخ ۲۲ اسفند ماه سال گذشته تا ۹ اردیبهشت ماه امسال ارائه کند و مشخص شود که عملکرد شورا و شهرداری در اجرای این مصوبه مهم چگونه بوده است. هرچند که به نظر می‌رسد ریشه اصلی آوانس ۴۰ روزه به باغ‌خواران فارغ از آنکه طی این مدت پروانه‌ ساخت وسازها برای باغات صادر شده است یا خیر، به ضعف نظارتیشورای شهر تهرانباز می‌‌گردد چراکه شورای شهر اگرچه با ابلاغ این مصوبه اعلام کرد که باغات نباید تغییر کاربری دهند اما به دلیل عدم پیگیری و ضعف نظارتی، طی مدت عدم ابلاغ مصوبه به نوعی به مالکان باغات این سیگنال را مخابره کرده‌اند که تا زمان ابلاغ مصوبه فرصت تغییر کاربری را دارند. این در حالی است که این مصوبه خاص شورا می‌توانست همزمان با طی کردن مراحل قانونی، از طریق یک بخشنامه داخلی و پیگیری شورا به شهرداران مناطق در کوتاه‌ترین زمان ممکن ابلاغ شود.

خبر جدید  وقتی حاشیه‌نشینی، بالا و پایین نمی‌شناسد

07-02

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار ۲۴تیر ۹۷، کدمطلب:۳۴۱۳۷۱۴، www.donya-e-eqtesad.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد